Топ Новини

«Київстар» і МТС домовилися про умови взаємного з'єднання мереж

22 червня 2012 в 08:06
Два найбільших оператора мобільного зв'язку «Київстар» і МТС після піврічного конфлікту домовилися про умови взаємного з'єднання мереж. Сторони підписали договір на 2012 рік, і найближчим часом «Київстар» погасить заборгованість перед партнером за встановленими державою тарифами.
mts_kyevstar.jpg
kharkov.ua

«Київстар» і МТС досягнули домовленості за умовами взаємного з'єднання мереж. Про це заявив директор департаменту регуляторно-правового забезпечення «Київстара» Андрій Осадчук.

«Договір про взаємне з'єднання мереж на 2012 рік підписано на умовах, що задовольняють обидві сторони», - стверджує він. Цю інформацію підтверджують і в МТС, пише Коммерсант-Украина.

Попередню угода між компаніями було розірвано на початку року з ініціативи «Київстару». Оператори звинувачували один одного в затягуванні підписання нової угоди і збиралися звертатися для врегулювання суперечки в Нацкомісію, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРСІ), і суди. В НКРСІ причин для конфлікту не бачили - минулого роуі регулятор визнав усіх операторів телекомунікацій компаніями з істотною ринковою перевагою на ринку інтерконнекту і встановив єдині ставки доступу - 0,36 грн/хв.

У МТС вважали, що, не підписуючи угоду, «Київстар» намагається економити на розрахунках за інтерконнект, оскільки баланс платежів останній рік складався не на його користь. Джерело, близьке до однієї із сторін конфлікту, оцінює сформовану заборгованість «Київстару» перед МТС за січень-травень приблизно в 40 млн грн.

Утім, в МТС конфлікт не вважають вичерпаним. Справа в тім, що у компанії немає угоди про інтерконект із операторами «Голден Телеком» (ГТ) і «Українські радіосистеми» (УРС), що працювали до об'єднання з «Київстаром» під брендом Beeline.

Сторони не ведуть взаєморозрахунків з початку 2010 р. Заборгованість ГТ і УРС перед МТС оцінюють приблизно в 60 млн грн. «Процес переговорів затягується, ми як і раніше не бачимо бажання іншої сторони врегулювати проблему», - говорить директор з корпоративного управління і контролю МТС Олег Проживальський. Компанії намагаються вирішити питання в судах, але безрезультатно.

МТС збирається звернутися зі скаргою до Антимонопольного комітету (АМКУ), звинувачуючи «Київстар» у зловживанні своїм становищем найбільшого оператора. Утім, в АМКУ вважають обидві компанії монополістами. З лютого комітет здійснює розслідування, звинувачуючи їх у завищенні тарифів на роумінг, а минулого тижня рекомендував знизити тарифи на зв'язок всередині країни.

У «Київстарі» мають намір ліквідувати УРС і ГТ, перевівши всіх абонентів до себе, неодноразово заявляло керівництво компанії. Компанії буде ліквідовано на початку наступного року.

Читайте також:

МТС запровадив мораторій на зміну тарифів на час розслідування Антимонопольного комітету

З 1 червня «МТС-Україна» підвищує вартість «дешевих» дзвінків на 50%

«Київстар» знизить тарифи на роумінг по СНД на 50%

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...