Курс гривні до долара оновив трирічні мінімуми

24 жовтня 2012 в 14:43
Курс гривні до долара наблизився до рівня 8,20. Тиск на курс досяг пікових значень, оскільки додався ажіотажний попит населення на валюту в очікуванні девальвації після проведення виборів до Верховної Ради.
dollari_12-4.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Курс гривні до долара на міжбанку продовжив оновлювати трирічні максимуми, наблизившись до рівня 8,20 грн/дол. Торги щодо долара завершилися в діапазоні 8,1870-8,1970 грн/дол. Вище курс закривався тільки 9 листопада 2009 року.

«Тиск на гривню розпочався ще з осені 2011 року під впливом проблем на світових ринках капіталу, а також падіння цін на продукцію експортних галузей України. В даний момент цей тиск досяг пікових значень, оскільки до зазначених проблем додався також ажіотажний попит населення на валюту в очікуванні девальвації після проведення виборів до Верховної Ради», - заявив фахівець з торгівлі цінними паперами Concorde Capital Юрій Товстенко.

На думку експерта, до кінця жовтня курс грн/дол. буде утримуватися в діапазоні 8,15-8,18 грн/дол., але «ми прогнозуємо, що вже у листопаді і грудні НБУ та уряд перейдуть до плавної девальвації, приблизно по 5 коп. на місяць, таким чином наш прогноз на кінець року - 8,30 грн/дол.».

Як повідомлялося, девальвацію на 10% прогнозують аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch, а також банку HSBC.

Читайте також:

Fitch не виключає девальвацію гривні на 10% до кінця року

Міжнародні експерти прогнозують 9 грн за долар до грудня

В очікуванні девальвації гривні українці готові робити великі покупки

Експерти прогнозують падіння ВВП України в 2012 році

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...