Топ Новини

Курченко побудує в Харкові арену для Євробаскета за 280 млн грн

10 квітня 2013 в 16:07

Новий власник "Металіста" вирішив наслідувати приклад колишнього власника клубу Олександра Ярославського і залишити Харкову пам'ять про себе у вигляді "необхідного місту соціального проекту".

Східно-Європейська паливно-енергетична компанія (ВЕТЕК) Сергія Курченка стане генеральним інвестором з підготовки Харкова до чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року.

Зокрема, планується побудувати багатофункціональну спортивну арену за 280 млн грн, розраховану на 6 тис. глядачів. Її планують здати в експлуатацію в січні 2015 року.

Раніше повідомлялося, що новий комплекс буде побудований за проектом баскетбольної арени в Шауляї. Земельна ділянка знаходиться на перетині Московського проспекту і Маршала Жукова. Генеральний підрядчик проекту ТОВ Спецбудмонтаж-Україна.

Як запевнив голова ВЕТЕК Сергій Курченко, будівництво арени він розглядає не тільки як комерційний, але і соціальний проект, необхідний місту.

Як відомо, група ВЕТЕК (створена на заміну скандальній "Газ Україна") спеціалізується на торгівлі зрідженим і природним газами, нафтопродуктами і товарами для нафтогазової галузі, експлуатує близько 150 АЗС.

Основним акціонером група називає Сергія Курченка, що став в кінці 2012 року власником футбольного клубу "Металіст" (Харків), купивши його за 300 млн дол. у колишнього власника Олександра Ярославського. Ярославський, який займає 10-й рядок у списку найбагатших українців, був змушений розпрощатися з улюбленим дітищем, він стверджував, що його змусили продати клуб.

За даними "Української правди", засновником головних структур групи ВЕТЕК виступив невідомий бізнесмен Андрій Кошіль.

Як писало "Дзеркало тижня. Україна", компанія ТОВ "Газ Україна 2020", що входить у групу Курченка, підозрюється в причетності до контрабандних постачань нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів.

Нагадаємо, що підготовка до Чемпіонату Європи з баскетболу (Євробаскет) 2015 року обійдеться Україні в 7,057 млрд грн державних коштів.

Найбільші кошти будуть витрачені на будівництво нових злітно-посадкових смуг аеродромів в Одесі і Дніпропетровську - 3,4 млрд грн (ще 1,307 млрд грн дадуть приватні інвестори на будівництво термінальних комплексів).

Решта 1,4 млрд грн підуть на розвиток існуючої інфраструктури в містах, що приймають Євробаскет-2015.

При цьому приватні інвестори повністю профінансують будівництво всіх шести нових спортивних арен (3,075 млрд грн). Загальна сума приватних інвестицій становить 4,3 млрд грн.

Для проведення Євробаскета-2015 необхідна наявність семи сучасних спортивних арен. Це вимога Міжнародної федерації баскетбольних асоціацій (ФІБА). Кожна з арен для проведення групового турніру повинна мати не менше 6 тис. глядацьких місць, арени для півфіналу - не менше 10 тис., фіналу - не менше 15 тис.

Євробаскет пройде у вересні 2015 року в шести українських містах - Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Дніпропетровську та Одесі. У турнірі візьмуть участь 24 команди і буде зіграно 90 матчів.

Читайте також:

Курченко займе собі місце "у трубі"

ВЕТЕК Курченка купила мережу газових АЗС в Німеччині

Чемпіонат Європи з баскетболу 2015 року обійдеться Україні в 7 млрд грн

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...