Курченко купив мережу газових АЗС у Німеччині, - ЗМІ

27 березня 2013 в 17:33

Харківський бізнесмен буде продавати газ у Німеччині: за даними джерел, він купив компанію, дослівний переклад назви якої - "Свиня-скарбничка-газ". Експерти оцінюють вартість угоди в $ 45 - $ 100 млн.

кму
Дослівний переклад назви компанії - «Свиня-скарбничка-газ»

Група компаній ВЕТЕК (колишня "Газ Україна") бізнесмена Сергія Курченка придбала мережу газових заправок Sparschweingas у Німеччині. Про це пише Forbes з посиланням на два незалежні джерела - представника компанії і одного з колишніх контрагентів групи.

Мережа Sparschweingas складається з 210 газових заправок. На своєму сайті компанія повідомляє, що володіє, окрім мережі заправок, також автомобільними ремонтними майстернями. Компанія була створена у 1938 році, а перша газова заправка мережі з'явилася у 1963 році. Заправлення мережі знаходяться в Баварії, Берліні та Нижній Саксонії. Дослівний переклад назви компанії - "Свиня-скарбничка-газ".

За словами менеджера групи, переговори про продаж між Sparschweingas і представниками ВЕТЕК почалися ще в минулому році. Топ-менеджер компанії-контрагента ВЕТЕК стверджує, що в кінці 2012 року група почала постачати Sparschweingas російський газ (ШФЛВ - широка франкція легких вуглеводнів). Поставки йшли через польські термінали.

У прес-службі ВЕТЕК повідомили, що не можуть підтвердити придбання мережі АЗС. "В даний момент ведуться переговори з великими міжнародними гравцями Європейського нафтового ринку. Поки переговорний процес не буде завершений, ми не хочемо розголошувати деталі", - йдеться у відповіді на запит.

Один з менеджерів ВЕТЕК, який попросив не називати його імені, відзначає, що німецька мережа була виставлена на продаж ще три роки тому - продавець довгий час не міг знайти покупця для неї. Опитані експерти не змогли назвати вартість німецької мережі - виходячи з технічного стану заправок, мережа може коштувати від $ 45 млн до $ 100 млн.

ДК "Газ Україна" спеціалізується на торгівлі зрідженим природним газом, нафтопродуктами і товарами для нафтогазової галузі. Контролює близько 150 АЗС у всіх регіонах країни. Основним акціонером ДК "Газ Україна" є Сергій Курченко, який не так давно став власником футбольного клубу "Металіст" (Харків), викупивши його за 300 млн дол. у колишнього власника Олександра Ярославського.

Як писало "Дзеркало тижня. Україна", компанія ТОВ "Газ Україна 2020", що входить у групу Курченко "Газ Україна", підозрюється в причетності до контрабандних постачань нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів. За оцінками автора статті "Хто вкрав дороги" Романа Іванченка, обсяг поставок нафтопродуктів компанією "Газ Україна 2020" склав 608,3 тис. тонн високооктанових бензинів і майже 80 тис. тонн дизпалива. Автор зазначає, що прокручений за вказаними периферійними станціями обсяг бензину - тобто 688,3 тис. тонн палива - складає понад 80% від різниці між ввезеним і розмитненим бензином (при зіставленні даних митниці та "Укрзалізниці"), яку "не помітив" Ігор Калєтнік ще будучи головою Митниці. Таким чином, цей обсяг також складає дві третини від розміру акцизної "дірки", яку обчислив Мінфін - близько 3 млрд грн.

"Все це дозволяє стверджувати, що якщо дана структура і не є безпосередньо оператором контрабандних постачань, то вже точно є видимою частиною цієї схеми, потягнувши за яку, можна було б отримати назовні всю конструкцію", - пише Іванченко, відзначаючи, що при цьому ні митниця, ні СБУ з Генпрокуратурою, ні Податкова служба і міліція не бачать в цьому необхідності.

Читайте також:

Власник "Газ Україна" об'єднає енергетичні активи в одну компанію

Куплений Курченком Одеський НПЗ "урочисто" запустять в роботу 29 березня

"Газ Україна 2020" може бути задіяна у схемі контрабандних постачань бензину

За матеріалами: forbes.ua
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...