Топ Новини

«Кредитпромбанк» продано за 1 долар українському бізнесменові

21 грудня 2012 в 12:33
Зміна власників найбільших банків на українському ринку триває. Цього разу стало відомо про купівлю бізнесменом Миколою Лагуном "Кредитпромбанку" у ​​його колишніх власників за суто символічну суму - всього за $1.

Днями має відбутися ще одна масштабна операція на банківському ринку України. Свої фінансові активи збирається приростити власник "Дельта банку" Микола Лагун. Стало відомо, що бізнесмен домовився про купівлю 100% акцій "Кредитпромбанку" в його акціонерів за долар.

"Така символічна ціна за банк, що входить в групу найбільших і який ще кілька років тому коштував мільярд доларів - наслідок фінансової кризи, яка знецінила банківські активи", - пише журналіст Олександр Дубинський у статті "Економічної правди".

За відомостями ЕП, Лагун підписав угоду про придбання 100% акцій "Кредитпромбанку" з представниками кіпрських компаній Kaluoma Holdings Ltd (47,78%), Fintest Holding Ltd (28,72%) і ірландської Homertron Trading Ltd (23,5%).

Kaluoma Holdings Ltd представляла інтереси 18 іноземних кредиторів Кредитпромбанку, серед яких були ЄБРР, Raiffeisen Int., Fortis, BNP Paribas, Commerzbank, Cargill. Ці компанії домовилися про входження в капітал "Кредитпромбанку" після кризи, у рамках реструктуризації кредитного боргу установи на 0 млн. Таким чином, банк був оцінений майже в млрд.

За даними ЕП, Fintest Holding і Homertron Trading були підконтрольні концерну "Енерго", який є предметом конфлікту між бізнесменом Віктором Нусенкісом і сім'єю екс-генпрокурора Геннадія Васильєва.

Цей конфлікт, вказують джерела "ЕП", став головною причиною продажу банку.

"Поки Нусенкіс і Васильєви визначали, кому має належати банк, і як ділити його активи і пасиви, Кредитпром почав втрачати бізнес і вкладників", - пише автор статті Олександр Дубинський.

Нагадаємо, напередодні стало відомо про продаж "Ерсте Банку" групі компаній, пов'язаних із "Фідобанком" Олександра Адарича.

Читайте також:

Австрійці продають в Україні великий банк

Янукович змінив у наглядових радах держбанків Хорошковського на главу київської податкової

 

За матеріалами: Економічна правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...