Топ Новини

Країни БРІКС мають намір обмежити використання долара

8 березня 2012 в 10:07
Країни, що розвиваються, обмежують використання долара у взаєморозрахунках і переходять на юань.
dollar_valuta_hamilton.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Група країн, що розвиваються, БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР) скорочує використання долара США і розширює використання у взаємній торгівлі національних валют країн-членів. Про це повідомляє у четвер, 8 березня, лондонська газета Financial Times.

Згідно з отриманою нею інформацією, на саміті БРІКС, який пройде 29 березня у Нью-Делі, буде підписано угоду про взаємне надання державами-учасницями кредитів у національних валютах. Ініціатором цього кроку є Китай.

Так, Китайський банк розвитку запропонує іншим країнам БРІКС значні кредити в юанях і готовий приймати їхню валюту для фінансування торгових операцій.

Очікується, що угоду про розширення використання державами БРІКС своїх національних валют при зовнішньоторговельних операціях буде підписано в рамках саміту у Нью-Делі представниками провідних національних банків. У зв'язку з цим Financial Times називає російський Внешекономбанк.

«Угода країн БРІКС щодо створення кредитних ліній за межами долара США є додатковим кроком від американської валюти, - зауважує газета. - Вона також відображає сумнів країн, які швидко розвиваються, у заявах США про те, що вони не мають наміру допускати знецінення долара при вирішенні проблеми свого державного дефіциту».

Читайте також

Країни БРІКС закликали відмовитися від традиції, за якою представник США очолює Світовий банк

БРІКС обростає плоттю

«Економіки зростання» змінюють картину світу. Україна поки за кадром

Країни БРІКС домовилися про взаємне кредитування у нацвалюті

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...