Кожна четверта іноземна компанія в Україні відчуває негативний вплив корупції з боку митниці, - дослідження

26 липня 2011 в 14:35
Корупція продовжує залишатися однією з основних проблем, яка шкодить репутації країни як надійного учасника міжнародної торгівлі, наголошують у ЄБА.
Tamozhnya__08.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Так, згідно з дослідженням, кожна четверта іноземна компанія відчуває негативний вплив корупції; 62% опитуваних зазначили, що корупція в митній службі залишилась на тому ж рівні в порівнянні з попередніми 6 місяцями, коли респонденти повідомляли про значне зростання корупції.

Як зазначили у прес-службі ЄБА, динаміка результатів першої половини 2011 року є оптимістичною у порівнянні з показниками 2010 року, але кількість проблемних питань ще досить значна. Прогрес спостерігається насамперед у поширеному застосуванні сучасного першого методу визначення митної вартості  та зниження частки товарів, відібраних митниками для фізичного огляду. Незважаючи на оптимістичні дані, суттєвими проблемами залишаються затримки та значна кількість документів, необхідних для митного оформлення товарів, складність і непрозорість митних операцій та митних процедур.

Коментуючи результати Митного Індексу, представники бізнесу висловили одностайну позицію щодо протидії корупції не тільки з боку митних органів, але й з боку бізнесу та дійшли висновку, що основною причиною позитивних зрушень динаміки Індексу є налагодження ефективної співпраці на консультативному рівні між бізнесом і Державною митною службою України. Асоціація наголошує, що антикорупційні заходи мають бути в першу чергу інтегровані в план-стратегію реформування митної системи.


 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...