Топ Новини

Кожара у Брюсселі заявив, що українська влада готова підняти ціни на газ для населення

31 січня 2013 в 13:29

Представники влади в ефірі українського телебачення заперечують намір підняти ціни на газ для населення. У Брюсселі кажуть інше.

Кожара
Про підвищення тарифів на газ можна говорити тільки у Брюсселі

Уряд України готовий підняти тарифи на газ для деяких споживачів, заявив міністр закордонних справ Леонід Кожара, давши зрозуміти, що одна з головних перешкод на шляху укладання угоди МВФ за новим кредитом може бути усунена, повідомляє The Wall Street Journal.

У Брюсселі Кожара також заявив, що Україна не буде сплачувати рахунок на 7 млрд доларів, що "Газпром" пред'явив державній енергетичній компанії країни. "Він попередив Росію, що, якщо вона збереже ціни на газ для України на колишньому рівні, то може у результаті втратити свій головний експортний ринок", - відзначає видання.

"Дводенний візит Кожари у Брюссель почався наступного дня після прибуття на Україну делегації МВФ для підготовки переговорів щодо позики", - повідомляють автори статті.

- Азарова "шокував" випуск новин на одному з телеканалів

"Україна витрачає мільярди доларів щороку, перепродуючи російський газ споживачам за заниженими цінами. За твердженнями МВФ, скорочення цих субсидій ослабить тиск на бюджет і буде сприяти більш раціональному використанню енергії", - пише видання.

Автори публікації наводять думку аналітиків, які вважають, що пред'явлений "Газпромом" рахунок можна розглядати як спробу Кремля посилити тиск на Україну, яка багато місяців домагалася від нього зниження ціни на газ. Росія в обмін на це вимагала встановлення тісніших економічних і політичних зв'язків.

"Газпром" виставив рахунок через кілька днів після того, як Україна підписала угоду з Shell на 10 млрд доларів для розробки родовищ сланцевого газу у країні, що стало новим кроком уряду до диверсифікації постачань енергоресурсів і відходу від російської залежності, нагадує видання.

"Тим не менш, Кожара наполягав на тому, що зв'язки України з Росією залишаться "сильними". За його словами, уряд сподівається налагодити з Москвою питання з постачанням газу за закритими дверима", - пишуть автори статті.

Читайте також:

У МВФ упевнені, що Україна потребує кредитів

У МВФ заявили, що українській владі не варто чекати легкого успіху в переговорах

Глава українського МЗС "відчув зацікавленість" Євросоюзу в асоціації

Кожара пообіцяв забезпечити Європі російський газ

Inopressa
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...