Корупція змушує добре освічену молодь емігрувати зі Східної Європи – WP

Поділитися
Корупція змушує добре освічену молодь емігрувати зі Східної Європи – WP Корупція виганяє енергійну і освічену молодь зі східноєвропейських країн, економіки яких страждають через цю еміграцію. © DonPomidor / Depositphotos
Це напряму шкодить економікам країн, з яких тікають енергійні і кваліфіковані фахівці.

Кожного літа Світлана Бузеа разом з сім'єю сідають в автомобіль і їдуть через всю Німеччину, Польщу і Україну у її рідну Молдову, щоб провести відпустку. Під час кожного такого повернення на батьківщину вона ні на хвилину не шкодує, що залишила рідну країну шість років тому.

"Люди дуже, дуже бідні в моїй країні. Все стало дуже дорогим. Але найгірше – це корупція. Я не можу її терпіти. Треба платити хабар навіть за те, щоб записатися на прийом до лікаря. Це одна з головних причин, чому я поїхала", - сказала жінка журналістам Washington Post.

40-річна уродженка Молдови каже, що в її рідній країні ситуація тільки погіршилася.

"Всі гроші, які перерахував ЄС, розтрачені корумпованими політиками. Прості люди не відчули ніякої допомоги. Дуже прикро, що це відбувається з моєю країною. Я не бачу можливості повернутися", - сказала Світлана.

Видання зауважує, що її історія викриває причину імпульсу масової міграції людей зі сходу на захід Європи. Це явище сильно б'є по країнах, яких залишають їхні громадяни. Сотні тисяч молодих людей з Центральної, Східної, Південно-Східної Європи переїхали у Великобританію чи Ірландію, Німеччину чи Швецію, Іспанію чи Португалію. Згідно з останніми даними, у Британії живуть 900 тисяч поляків. З дня падіння Берлінської стіни в листопаді 1989 року близько 20 мільйонів мешканців Центральної, Східної і Південно-Східної Європи покинули рідні країни. А це, згідно з даними МВФ, становить 5,5% від сукупної кількості населення цих регіонів.

Міграція талановитих людей пов'язана не лише з відсутністю можливостей чи кращими стандартами життя в західноєвропейських країнах-членах ЄС. Людей дуже часто змушує переїжджати неймовірна корумпованість політичних еліт і місцевих олігархів, особливо на Західних Балканах і в Південно-Східних країнах. Ті, хто не хоче ставати частиною цієї інституціолізованої корупційної мережі, тікають.

Але таким чином вони дозволяють корумпованим елітам існувати. Найменше, чого хочуть такі еліти – це енергійне і добре освічене громадянське суспільство, яке буде вимагати змін, прозорості, відповідальності і сильної демократії. З іншого боку, вигода Заходу від такого напливу іммігрантів очевидна. Країни, які приймають іноземців, отримують високо мотивованих, добре освічених людей. Важко навести точну статистику, але багато мігрантів продовжують працювати за спеціальністю. Зокрема, це стосується лікарів і інженерів. Інші ж тягнуть час, вибираючи працевлаштування нижче їхньої кваліфікації.

Читайте також: ФБР перевірить зв'язок американських політтехнологів з українською корупцією часів Януковича

В цей же час, співавтор звіту МВФ про негативний вплив еміграції зі Східної Європи Дарія Захарова пояснила, що такий "відтік мізків" йде на користь лише Заходу.

"Це шкодить економічному зростанню, конкурентоспроможності, конвергентності доходів у тих країнах, з яких їдуть люди", - пояснила вона.

За словами експерта, дві треті країн Центрально-Східної і Південно-Східної Європи мають низький ВВП через міграцію і акумуляцію погано кваліфікованих працівників. Раніше видання Financial Times писало, що Східна Європа втратила найбільше населення в новітній історії. Видання зауважує, що цей процес почався після розпаду СРСР і посилювався до 2000-х років, коли нарешті він сповільнився. Еміграція стала однією з причин скорочення. Східні європейці виїжджали до Західної Європи, натхненні можливістю заробити більше і жити краще. Приміром, поляки, латвійці і литовці найчастіше їхали у Великобританію і Ірландію. Естонці – в Фінляндію, румуни – в Італію і Іспанію. Останнім часом популярним напрямком імміграції також стала Норвегія.

Нагадаємо, що населення України за 2015 рік скоротилося на 169 тисяч осіб. Держстат публікує ці дані без урахування тимчасово окупованої території Автономної республіки Крим.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі