Топ Новини

"Копанки" - це потужний удар під дих українському вуглепрому, - профспілка

6 лютого 2013 в 17:06

Робота "копанок" вибиває українську вугільну галузь з балансу, оскільки проблема зайвого вугілля на ринку виникла через нелегальний вуглевидобуток, який за різними оцінками дає 6 млн т.

shahta_shaxta_ugol.jpg
dtek.com
Збільшення нелегального видобутку вугілля в Україні завдає серйозної шкоди вугільній промисловості. Таку оцінку поточної ситуації у вітчизняній вугільній галузі дав Валерій Мамченко, заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості України (ППВП).

"Копанки" - це потужний удар під дих українському вуглепрому. Там немає ніякого захисту, це авантюрна робота, яка може закінчитися дуже погано", - зазначив він.

За його словами, саме робота "копанок" вибиває українську вугільну галузь з балансу, оскільки проблема зайвого вугілля на ринку виникла через нелегальний вуглевидобуток, який за різними оцінками дає 6 млн т.

Валерій Мамченко також вказує, що власники "копанок" використовують різні схеми легалізації та продажу вугілля, наприклад, через держшахти, самі домовляються з ТЕС, везуть на експорт. Так, приблизно 1 млн т вугілля йде на експорт, а ще 4,8 млн т нелегального вугілля йде на державні ТЕС і ТЕЦ.

Звичайно, як вважає експерт, активізація "копанок" призведе до того, що працюючі легальні шахти підуть на скорочення персоналу, оскільки вони не зможуть продавати вугілля, бо є більш дешева продукція "копанок".

Заступник голови ПРВП також вважає, що зараз українська енергетика вражена кризою, оскільки уряд не затверджує баланс видобутку і споживання вугілля. "Шахтарі не знають, скільки необхідно в цьому році видобути вугілля, енергетики не знають, скільки потрібно закупити вугілля", - підкреслює він.

Зараз ситуація така: видобуток вугілля випереджає обсяги вироблення електроенергії, які впали через кризу, а енергетика не встигає споживати все видобуте вугілля.

При цьому, економічна ситуація в Україні і у світі погіршується. "А ми, вугільники, стоїмо в самому кінці виробничого ланцюжка. Звичайно, що падіння ринків і попиту найсильніше відображається на нас", - говорить Валерій Мамченко.

За його словами, у 2013 році профіцит вугілля може скласти близько 6 млн т, що відповідає обсягам виробництва на "копанках". Разом з відсутністю енергобалансу ситуація у вуглепромі дуже схожа на кризовий 2009 рік.

Читайте також:

Затягування підписання енергобалансу України на 2013 рік загрожує збитками вугільній галузі

Донецький губернатор поскаржився на деградацію шахтарських селищ

На шахтах із глибоким заляганням вугілля вигідніше видобувати не вугілля, а шахтний метан - глава "Укркоксу"

Україну звинуватили у продажу Ірану вугілля за "сірими схемами" в обхід санкцій ЄС і США

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...