Топ Новини

Концесія держшахт дозволить залучити інвестиції у вугільну галузь України

3 червня 2011 в 08:15
Україна розглядає можливість залучення приватного капіталу у державні вугледобувні підприємства шляхом передання їх майна у концесію. Керуючий партнер аудиторської компанії Kreston GCG Андрій Катчик вважає, що концесія для добувної галузі цілком прийнятна, і вже не перше століття успішно застосовується по всьому світу.

«З точки зору держави цей інструмент є компромісним: на відміну від приватизації, управління активом передається на обмежений проміжок часу, його модернізація проводиться в основному за рахунок приватного інвестора, і значна частина прибутку від його експлуатації дістається теж йому, що справедливо», - відзначає А.Катчик.

«Чи вигідно це для держави? Мається на увазі, що так: якщо в концесію передається збитковий актив, держава може розраховувати на розвиток об'єкта та прилеглих територій, на додаткові надходження коштів від інвестора у вигляді роялті, і на отримання цього об'єкта у дієздатному стані після закінчення терміну концесії», - говорить А.Катчик.

Як повідомлялося, державні вугледобувні підприємства «Ровенькиантрацит» і «Свердловантрацит» звернулися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з проханням розглянути можливість залучення довгострокових інвестицій у формі концесії. У травні міністерство оголосило, що для залучення приватних інвестицій у вугільну галузь України розробило законопроект, який передбачає передання держшахт у концесію. Зараз законопроект знаходиться на затвердженні в уряді і незабаром його буде винесено на голосування до парламенту.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...