Топ Новини

Консорціум з управління українською трубою може обійтися без "Газпрому", - експерт

28 лютого 2013 в 16:58

Якщо Україна дозволить "Газпрому" у тій чи іншій мірі контролювати свою газотранспортну систему, то це означатиме відмову від Європейського Енергетичного співтовариства, відзначає російський експерт.

gaz_gas_gts_8.jpg
naftogaz.com
Якщо Україна буде прихильна європейським принципам, то у газотранспортний консорціум в якості третьої сторони може бути допущений не "Газпром", а якийсь європейський регулятор.

Таку думку ZN.UA висловив аналітик російського агентства RusEnergy Михайло Крутіхін.

На думку експерта, якщо Україна дозволить "Газпрому" у тій чи іншій мірі контролювати свою газотранспортну систему, то це означатиме відмову від Європейського Енергетичного співтовариства і від співпраці.

"В ЄС розуміють, що якщо Україна буде прихильна європейським принципам, то не "Газпрому", а якомусь європейському регулятору буде дано право допуску в газотранспортний консорціум в якості третьої сторони. І право допуску третіх сторін до транзиту відповідно до правил роботи на кордоні з ЄС, до реверсу, щоб отримати можливість транспортувати газ не тільки в країни ЄС, але і у зворотному напрямку... "Газпрому" це, звичайно, не подобається", - підкреслив Михайло Крутіхін.

У той же час, аналітик висловив думку, що виставлений Україні рахунок на 7 млрд доларів за невибраний газ може стати вагомим важелем у переговорах про можливість створення СП з "Газпромом".

Подробиці читайте в наступному номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Алли Єрьоменко "На золотій трубі сиділи, сидять і ще хочуть "нагрітися".

Читайте також:

Росія готова взяти трубу в оренду, залишивши її у власності України

У Єврокомісії вважають, що Україні самій вирішувати долю газової труби

Україна не буде платити "Газпрому" $ 7 млрд штрафу за недобір газу

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...