Топ Новини

Компанію Herbalife назвали найефективнішою "пірамідою" в історії: її акції обвалилися на 21% за два дні

21 грудня 2012 в 16:30
Herbalife платить більше грошей своїм кадровикам для залучення нових співробітників, ніж витрачає на дійсний продаж своєї продукції. У підсумку близько 2,6 млн розповсюджувачів товарів Herbalife отримують дуже мало, тоді як нечисленним топ-менеджерам дістаються мільйони.

 

Акції компанії Herbalife, яка випускає харчові добавки для зниження ваги, звалилися на 21 відсоток за два дні. Це сталося після того, як керуючий інвестиційним фондом Pershing Square Capital Management Білл Екман (Bill Ackman) заявив, що компанія є "найбільш ефективної пірамідою в історії". Про це пише газета Los Angeles Times.
 
У Herbalife звинувачення Екмана спростували, а також звинуватили в тому, що він намагається чинити тиск на інвесторів і маніпулювати акціями компанії. Як передає Bloomberg, Herbalife вже звернулася в Комісію з цінних паперів і бірж США (Securities and Exchange Commission, SEC), попросивши провести розслідування заяв бізнесмена.
 
Під управлінням фонду Pershing Square Capital Management знаходяться активи на суму близько 12 мільярдів доларів. У Екмана є і вкладення в цінні папери Herbalife. В інтерв'ю Bloomberg TV фінансист заявив, що протягом року вивчав бізнес Herbalife і впевнений в тому, що компанія організована як типова піраміда. Так, за словами Екмана, Herbalife платить більше грошей своїм кадровикам для залучення нових співробітників, ніж витрачає на дійсну продаж своєї продукції. У результаті близько 2,6 мільйона розповсюджувачів товарів Herbalife отримують дуже мало, тоді як нечисленним топ-менеджерам дістаються мільйони.
 
Екман став не першим інвестором, якого зацікавив бізнес Herbalife. У травні поточного року менеджер хедж-фонду Greenlight Capital Девід Ейнхорн (David Einhorn) запитав у керівництва компанії, який обсяг продукції вона реалізує кінцевим споживачам, які не є розповсюджувачами. Конкретної відповіді Ейнхорн не отримав.
 
На попередніх торгах на NYSE 21 грудня акції Herbalife впали на 1,7%.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...