Комітет кредиторів не хоче нести відповідальність за фінансування режиму Януковича - FT

Поділитися
Комітет кредиторів не хоче нести відповідальність за фінансування режиму Януковича - FT Приватні кредитори хочуть повернути з лихвою всі гроші, які вони позичили корумпованого режиму Януковича © РИА Новости
Приватні кредитори вважають, що їх пропозиція розстрочити, але не списувати частину боргу Україною є дуже вигідним варіантом. Комітет називає запропоновану "стрижку" поганим сигналом фінансовому світі і ринків капіталу.

Комітет кредиторів вважає, що запропоноване Києвом і підтримане МВФ списання частини держборгу України в рамках реструктуризації "не є правильним кроком".

Приватні кредитори не згодні з думкою, що вони повинні нести відповідальність за фінансування корумпованого режиму Віктора Януковича, правління якого збільшило зобов'язання України на $ 40 млрд.

Про це свідчить лист Комітету, опубліковане в газеті Financial Times у середу, 17 червня.

Таким чином комітет відреагував на редакційну статтю видання від 11 червня, в якій говорилося про "моральне зобов'язання" кредиторів погодитися на вимушену "стрижку" держборгу і допомогти зберегти Україну як державу в її протистоянні агресії Росії. Як підкреслюють у виданні, "не можна дозволити приватним фінансовим інтересам диктувати державну політику".

"Комітет кредиторів, поряд з Міжнародним валютним фондом, всіляко підтримує уряд України. Ми готові і далі працювати з президентом, налаштованим на впровадження реформ, - йдеться в заяві кредиторів. – Однак ми вважаємо, що пропоноване списання боргів не є правильним кроком в цьому напрямку. Проблеми України в ліквідності, ніж у рівні боргу. Наша пропозиція по реструктуризації, а саме пролонгації платежів на загальну суму близько $ 16 млрд відповідає критеріям МВФ і трохи відрізняється від обсягу кредиту з боку Фонду".

Списання боргу – ці ризик для України, стверджують кредитори: "Це поганий знак фінансових ринків, і Україні слід було б відмовитися від такого кроку. Україні та її підприємствам ще потрібно доступ до фінансових ресурсів, а це (списання боргу - ред.) може виявитися ризиком".

При цьому вони стверджують, що як ніхто зацікавлені у відновленні економіки України та її платоспроможності, а їх пропозиція забезпечує довгострокову вигоду для всіх сторін".

"Ми пропонуємо пролонгувати платежі і виплачувати купон тільки по досягненню певного рівня розвитку економіки. Ми пропонуємо іншим кредиторам розділити нашу відповідальність. В країні, де обсяг боргу складає $ 70 млрд, а до реструктуризації пропонують $ 22 млрд, боргове ношу треба розділити, а не змінити", - йдеться в листі кредиторів.

Підсумовуючи, кредитори наголошують, що готові до подальших переговорів і швидкому пошуку прийнятного рішення.

Лист від імені Комітету кредиторів підписали представник компанії "T Rowe Price" Майк Конеліус, компанії "TCW" Пенні Фолей, один з керівників фонду Franklin Templeton Майкл Хейзенстеб, а також представник компанії "BTG Pactual" Ігор Гордієвич.

Зазначимо, у своїй редакційній статті the Financial Times від 11 червня під назвою "Кредитори України повинні розділити біль країни" видання пише, що Україна бореться за своє виживання як незалежної держави, йдеться в статті, і однією з її численних викликів на сьогоднішній день є необхідність скорочення боргових зобов'язань на десятки мільярдів перед власниками облігацій приватного сектора.

Як підкреслюють у ВИДАННІ, рішення цього питання необхідно для того, щоб Київ міг протистояти російській агресії на сході країни.

Редакція видання висловлює жаль, що приватні кредитори України опираються запропонованого списання частини боргу, називаючи такий крок "неприйнятним".

Проте, все ж "власники облігацій повинні поступитися", вважає видання. "Вони мають моральне зобов'язання погодитися на реструктуризацію боргу ... Власники облігацій позичили $ 40 млрд корумпованому режиму президента Віктора Януковича, коли це було явно ризикованим заходом", - пише FT.

Сьогодні саме виживання України як держави перебуває під загрозою. Якщо країна перестає існувати у своєму нинішньому вигляді, приватні кредитори не отримають нічого, підкреслюється в статті: "Погодитися на реструктуризацію, включаючи стрижку, буде краще для всіх сторін".

В іншому разі, вважають у Financial Times, якщо кредитори так і не погодяться на списання, Україна має повне право застосувати мораторій на виплату боргу. Тим більше, що МВФ підтвердив готовність виплатити наступний транш, навіть якщо переговори не буду завершені.

"Виживання України є стратегічним імперативом для Заходу. Борг країни повинен бути скорочений до того рівня, наскільки це можливе. У питанні такого геополітичного масштабу, не можна дозволити приватним фінансовим інтересам диктувати державну політику", - резюмує видання.

Раніше в інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що є певний прогрес у переговорах про реструктуризацію. У той же час, за її словами, України є "і план "B" і план "С" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі