Топ Новини

Колекторів обіцяють «загнати» в законодавче поле

6 лютого 2012 в 14:56
Діяльність колекторських агентств слід обов’язково врегулювати на законодавчому рівні.
dengi_grivni_pachki_web3.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Розробку й прийняття законодавства, яке б чітко регламентувало роботу колекторів, потрібно пришвидшити.

Про це, коментуючи законопроект «Про заборону надання колекторських послуг щодо фізичних осіб – боржників» (реєстр. №9379), заявив автор документу, народний депутат Юрій Полунєєв під час публічних дебатів «Зміни правил споживчого кредитування: в інтересах банків чи в інтересах клієнтів?», які провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Зокрема він зазначив, що не виступає за «довічну» заборону колекторів і висловив готовність пом’якшити запропоновану собою норму, якою передбачається заборонити банкам передавати колекторам борги фізосіб на суму менше, ніж  п’ятдесят мінімальних заробітних плат (близько 50 тис. грн).

У цьому контексті голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькин зазначив, що на сьогодні банківські установи передають на обслуговування колекторам здебільшого невеликі позики – розміром лише кілька тисяч гривень.

Тож встановлення пропонованого 50-тисячного порогу суттєво ускладнить роботу фінустанов. Відповідно, зниження цього порогу є значно комфортнішим варіантом для учасників ринку.

Нагадаємо, що на сьогодні в Україні більше 200 компаній надають послуги з повернення боргів. А станом на кінець 2010 року загальний обсяг боргів, переданих колекторським агентствам, склав більше 10 млрд грн.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...