Коболєв назвав дешевий український газ "міфом для виправдання корупції"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Коболєв назвав дешевий український газ "міфом для виправдання корупції" Коболєв: Дешевий український газ - міф
Протягом усіх років незалежності газовидобувну інфраструктуру експлуатували, оплачуючи тільки поточні витрати на її утримання і не особливо піклуючись про розвиток.

Дешевий український газ - це міф, створений для виправдання високого рівня корупції в минулому житті нашої країни. Про це у своїй статті для ZN.UA пише глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

На питання ZN.UA про перспективи використання "наддешевого" українського газу, Коболєв відповів: "Його ніколи не було... "Ми вам ПОДАРУЄМО газу на 100 грн, а ви зробите вигляд, що не помічаєте, як ми ВКРАДЕМО 100 дол." - така патерналістська домовленість".

Голова НАК нагадав, що за радянських часів на території України була побудована потужна газовидобувна інфраструктура, але протягом всіх років незалежності її експлуатували, оплачуючи тільки поточні витрати на її утримання і не особливо піклуючись про розвиток.

"Продаючи газ за ціною нижче повної економічної собівартості (головна і єдина 100-відсотково державна газодобувна компанія "Укргазвидобування" продає газ для потреб населення за ціною приблизно 30-40 дол. за тисячу кубометрів), ми виробляємо ту частину ресурсів, яка легко видобувається. Коли цей ресурс добігає кінця, і експлуатація свердловини стає економічно нерентабельною, "Укргазвидобування" передає цю свердловину у "спільну діяльність", а по суті віддає в управління приватному оператору. Приватний оператор має право продавати газ, що видобувається з цієї свердловини після її ремонту, за ціною для промисловості - приблизно 400 дол. за тисячу кубометрів. Нехитрий, але дуже рентабельний бізнес. А "Нафтогаз" йде купувати газ у "Газпрому" або в Європі за ринковою ціною, щоб замістити дефіцит газу власного видобутку", - пише Коболєв.

"За період правління Віктора Федоровича з фонду державних свердловин в категорію "спільна діяльність" перекочували сотні газових свердловин. Хочу відразу дати відповідь на стандартну реакцію багатьох прогресивних чиновників: "НЕГАЙНО ЗАБЕРІТЬ УСЕ НАЗАД!". Щоб "забрати", а, кажучи цивілізованою мовою, "повернути", треба виконати дві умови: 1) компенсувати приватному інвестору вкладені кошти, 2) переконатися, що зможеш сам утримувати ці свердловини в майбутньому за ціною реалізації газу 30 дол. Першу умову виконати практично неможливо через відсутність коштів. А при такій ціні реалізації газу друга умова теж нездійсненна", - зазначив він.

"Для довідки: у ПАТ "Укргазвидобування" є величезна кількість родовищ, де необхідно буріння на великі глибини (понад 5 км). Зараз із майже 2,5 тис. свердловин компанії "глибоких" всього 42. Це досить дороге задоволення: повна економічна собівартість газу з такої свердловини складе не менше 200 дол. за тисячу кубометрів. Коштів на це не вистачає, тому ми імпортуємо газ за ціною понад 300 дол., створюючи робочі місця та наповнюючи бюджет інших держав, переважно РФ", - резюмував голова НАК.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Андрія Коболєва "Ціна газової незалежності". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі