Топ Новини

Клюєв домовився з виробниками та супермаркетами про «стабілізацію» цін на продукти

20 вересня 2011 в 12:19
Кабінет міністрів України, представники виробників продуктів і підприємств мережевої роздрібної торгівлі у вівторок, 20 вересня, підписали "Меморандум про необхідність стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку країни".
eda_produkti_08_product_rynok.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, який підписав меморандум від імені уряду, виробники зобов'язуються не допускати «необґрунтованого зростання» оптових цін на соціально значущі продовольчі товари.

А саме: на пшеничне борошно вищого сорту, хліб простої рецептури, гречану, пшоняну, вівсяну, горохову і рисову крупу, макаронні вироби другого класу, яловичину і свинину (окрім безкісткового м'яса), м'ясо птиці (тушки бройлерів 1-ї категорії), варені ковбасні вироби (окрім вищого сорту), коров'яче молоко (вміст жиру до 2,5% включно), сир кисломолочний (до 9% включно), вершкове масло (до 72,5% включно), спреди, курячі яйця С1 (в упаковці 30 штук), а також на цукор і соняшникову рафіновану олію.

Зокрема виробники зобов'язуються встановлювати на вказані продукти рентабельність не вище 12% власної оптово-відпускної ціни. Також вони пообіцяли не скорочувати обсяги асортименту цих товарів та укладати прямі договори з кінцевими продавцями.

У свою чергу представники мережевої роздрібної торгівлі, згідно з документом, зобов'язалися встановлювати на перераховані товари торговельну націнку не вище 10% ціни виробника-постачальника без врахування витрат на їх транспортування у міжміському сполученні. Роздрібні мережі також зобов'язалися забезпечити гарантовану наявність цих соціально значущих товарів у своїх торгових закладах, не застосовувати для них системи платежів, різні бонуси та інші надбавки за наявність на полицях.

Андрій Клюєв заявив, що Уряд контролюватиме виконання меморандуму, однак підкреслив, що тільки цивілізована співпраця влади з учасниками ринку дозволить створити прозорі умови його функціонування, вигідні і споживачам, і продавцям, і виробникам.

Від суб'єктів мережевої роздрібної торгівлі меморандум підтримали представники ТОВ "Бінат", ПАТ "Фуршет", ТОВ "Метро Кеш енд Керрі Україна", ТОВ "Еко", ТОВ "Адвентіс", ТОВ "Ашан Україна Гіпермаркет» тощо. За словами Першого віце-прем'єр-міністра України, документ є відкритим, і до нього можуть приєднатися у будь-який момент всі бажаючі учасники ринку, які не встигли взяти участь у церемонії підписання.

Від виробників продовольчих товарів документ підписали представники Агрохолдингу "Авангард", Групи компаній "Кернел", корпорації "Миронівський хлібопродукт", Компанії "Бунге", ПАТ "Хліб Києва", ПАТ "Хмельницька маслосирбаза", ТОВ "Комплекс Агромарс", ТОВ "М'ясокомбінат "Ятрань", ТОВ фірма "Астарта - Київ".

Під документом також поставили свої підписи представники громадських професійних організацій: Об'єднання підприємств хлібопекарської промисловості "Укрхлібпром", Асоціації "Союз птахівників України", Національної асоціації молочників України "Укрмолпром", Союзу молочних підприємств України, Національної асоціації виробників м'яса та м'ясопродуктів України "Укрм'ясо", Української асоціації виробництва м'яса на промисловій основі "Тваринпром", Асоціації свинарів України, Української торгово-промислової конфедерації, Української торговельної асоціації, Торгівельно-промислового союзу України, Всеукраїнської асоціації пекарів, Асоціації "Укроліяпром", Національної асоціації цукровиробників України "Укрцукор".

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...