Топ Новини

Київ поступився Донецьку званням найбагатшого міста України

10 серпня 2012 в 08:43
У Донецьку на кожного жителя припадає більше готелів, ресторанів, відділень банків, ніж у Києві. У столиці Донбасу також низький рівень безробіття, а щороку фіксується збільшення числа підприємців. Столиця, у свою чергу, може похвалитися найбільшими витратами бюджету в перерахунку на одного жителя.
donetsk.jpg
opendonetsk.com

Донецьк вперше отримав титул найбагатшої міста України. Раніше жодному місту не вдавалося обігнати Київ. Він не став першим в жодному з критеріїв, але обскакав столицю за загальною сумою балів, бо жоден з економічних чинників у місті «не провисає».

Чисельність населення в найбагатшому місті України втричі менша, ніж у Києві. На кожного жителя тут припадає більше готелів, ресторанів, відділень банків. У столиці Донбасу низький рівень безробіття, а щороку фіксується збільшення числа підприємців, пише журнал «Фокус», що склав рейтинг найбагатших міст.

У столиці України, яка зайняла друге місце, найбільші витрати в перерахуванні на одного жителя - 5720 грн. Для порівняння, в Одесі міський бюджет витрачає тільки 2708 грн на жителя на рік.

Київ лідирує за абсолютною кількістю створених робочих місць. В цьому аспекті добре справи йдуть також у Харкова, Донецька та Дніпропетровська.

Найнижчим рівнем безробіття може похвалитися Комсомольськ. Найбільше безробітних виявилося в Переяславі-Хмельницькому, Ладижині та Севастополі. Третє місце в рейтингу зайняв Харків, четверте - Херсон і замкнув Топ-5 Львів.

Традиційно найвищою середньою заробітною платою можуть похвалитися міста атомних електростанцій - Енергодар (6171 грн), Кузнецовськ (6060 грн), Южноукраїнськ (5877 грн) і Нетішин (5665 грн).

Але високих зарплат не було достатньо для цих міст, щоб потрапити до Топ-20 рейтингу. А от Трускавець з середньою зарплатою близько 1600 грн опинився на 18 сходинці рейтингу, проте місто отримало максимальний бал за кількістю банківських відділень, готелів і торгово-розважальних центрів на душу населення.

За житловою площею на одного жителя лідирує Буча, яка не потрапила у двадцятку. Тут на одного жителя припадає майже 105 квадратних метрів. Лідером за площею новобудов став Вишгород, але цього також виявилося недостатньо, щоб потрапити в рейтинг.

При розрахунку рейтингу до уваги бралися такі фактори - рівень забезпеченості економічно активного населення, середня заробітна плата, витрати міського бюджету на одного жителя, рівень зайнятості та безробіття, рівень ділової активності. Розвиток торгово-розважальної інфраструктури, житловий фонд міста, враховуючи житло, побудоване за останній рік.

Топ-20 найбагатших міст України:

1. Донецьк

2. Київ

3. Харків

4. Херсон

5. Львів

6. Дніпропетровськ

7. Одеса

8. Ялта

9. Запоріжжя

10. Кременчук

11. Хмельницький

12. Севастополь

13. Тернопіль

14. Сімферополь

15. Суми

16. Івано-Франківськ

17. Чернівці

18. Трускавець

19. Ужгород

20. Славутич.

Читайте також:

Коштів від продажу найдорожчої квартири в Києві вистачить на купівлю 400 найдешевших

Рейтинг найбільш криміногенних регіонів України: лідирують Схід і Південь

Forbes визнав Донецьк найкращим містом України для бізнесу

Київ входить до п’ятірки міст Європи за ціною готельного номера

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...