Топ Новини

Київ і Москва обговорюють створення консорціуму за формулою 34% - 33% - 33%

19 січня 2012 в 13:45
Українська та російська сторони повернулися до обговорення можливості створення газотранспортного консорціуму на трьох. Якщо схему затвердять, фактичний контроль над ГТК отримає «Газпром».

Під час українсько-російських газових перемовин знову пролунала формула можливого газотранспортного консорціуму: 34% - Україні, 33% - російському «Газпрому» і 33% - європейським компаніям - покупцям російського газу, повідомляють джерела ZN.UA.

Зрозуміло, що при такій ситуації 33% акцій можливого консорціуму дістануться компаніям-союзникам «Газпрому», який у результаті отримає фактичний контроль над газотранспортним консорціумом (ГТК). Щоправда, на даному етапі росіяни не наполягають на включенні у такий ГТК українських підземних сховищ газу (ПСГ), загальний обсяг активного газу у яких може досягати 30-32 млрд кубометрів за сезон.

Окрім того, за даними джерел ZN.UA, українська сторона - залежно від майбутніх домовленостей з «Газпромом» - розглядає кілька варіантів щодо обсягу імпорту російського газу в 2012 році. Так, розглядаються варіанти закупівлі, 26, 27 і 33 млрд кубометрів російського газу.
 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...