Китайці допоможуть Україні відновити видобуток бурого вугілля

3 квітня 2012 в 15:34
Україна і Китай починають реалізацію спільного проекту, який у разі реалізації стане першим з відновлення видобутку бурого вугілля в Україні, що повністю було зупинено кілька років тому, і виробництва з нього електроенергії.
800px-Lignite_Klingenberg.jpg
Prissantenbär, ru.wikipedia.org

Українське Державне підприємство «Трест Олександріярозрізобуд» Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та китайська компанія China Coal Technology & Engineering Group Corp. підписали рамкову угоду про співробітництво у реалізації проекту із розробки і видобутку  бурого вугілля в Україні.

Про це повідомляє прес-служба українського міністерства у вівторок, 3 квітня.

«Це перший в Україні проект, реалізація якого означає початок відродження в Україні видобутку бурого вугілля. Ми плануємо, що у результаті реалізації проекту річний видобуток бурого вугілля на «Костянтинівському» розрізі складе до 2,5 млн. тонн. Левова частина його піде на виробництво електро-і теплової енергії на новій електростанції, потужність якої після введення в дію всіх енергоблоків повинна скласти 300 мВт», - зазначив міністр енергетики Юрій Бойко.

Угода передбачає залучення китайських інвестицій і технологій у відновлення розробки бурого вугілля на «Костянтинівському» розрізі поруч з містом Олександрія в Кіровоградській обл, а також будівництво неподалік від кар'єру електростанції.

За словами директора ДП «Трест Олександріярозрізобуд» Сергія Зубова, китайські фахівці вже в квітні приїдуть для обстеження кар'єра і розробки ТЕО проекту. За його словами, вже на першому етапі проект передбачає залучення фінансування в розмірі близько $ 50 млн від Державного банку Export-Import Bank of China, а весь проект може обійтися в $ 300 млн. За розрахунками фахівців, проект має окупитися менш ніж за 5 років.

Окрім використання вугілля для виробництва електроенергії, наші плани включають також і його переробку. Кінцевим продуктом може стати синтетичне паливо до 200 тис. тонн на рік», - сказав також Зубаров.

У разі реалізації, проект стане першим з відновлення видобутку бурого вугілля в Україні, яке було повністю припинено кілька років тому.

Буре вугілля характеризується меншою калорійністю у порівнянні з іншими основними енергоносіями, але оскільки його видобувають безпечним відкритим способом, воно є значно дешевшим. Так, вартість 1 отриманої з бурого вугілля калорії у п’ять  разів нижча, аніж з російського газу при теперішніх цінах на імпортні енергоносії, відзначають в Мінвуглепром.

Раніше Бойко висловлював оцінки, що переведення ТЕЦ на вугілля дозволить Україні заощадити до 6 млрд куб. м газу в рік.

Читайте також:

Україні вигідніше опалювати вугіллям при ціні на російський газ у 6, - Азаров


Янукович дав Росії черговий сигнал: Україна буде шукати альтернативу газу

Бойко переведе усі ТЕЦ на вугілля Ахметова

Клюєв: Якщо Україна закриє шахти, вугілля в світі подорожчає вдвічі

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...