Китайський кредит допоможе Україні скоротити щорічне споживання газу на 3 млрд кубометрів

14 вересня 2012 в 15:48
Кредит Китаю піде на реалізацію п'яти інноваційних проектів. Планується реалізувати проект заміщення споживання природного газу вітчизняним вугіллям, складовими якого є будівництво чотирьох заводів газифікації кам'яного та бурого вугілля, а також реконструкція Сєвєродонецької ТЕЦ.

Кредит Держбанку розвитку Китаю на суму 3,656 млрд доларів, який НАК «Нафотгаз» має намір залучити для реалізації проектів з заміщення газу вугіллям вітчизняного видобутку, дозволить Україні скоротити споживання газу більш ніж на 3 млрд кубометрів. Про це виданню ZN.UA повідомили в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

У Міненерго у відповідь на запит ZN.UA повідомили, що гроші підуть на реалізацію п'яти інноваційних проектів. «На цей час планується реалізувати проект заміщення споживання природного газу вітчизняним вугіллям, складовими якого є будівництво чотирьох заводів газифікації кам’яного і бурого вугілля, а також реконструкція ДП «Сєверодонецька ТЕЦ», що передбачатиме її переобладнання на використання водовугільного палива», - йдеться в коментарі міністерства.

Будівництво заводів газифікації передбачається в Донецькій, Луганській (кам'яне вугілля) та Кіровоградській (буре вугілля) областях.

У Кабміні пояснили вибір технологій саме Китайської Народної Республіки тим, КНР зараз «є світовим лідером з впровадження технологій водовугільного палива та газифікації вугілля». «В Україні такі технології на сьогоднішній день в промислових масштабах не застосовуються», - йдеться в коментарі.

«Економічний ефект підраховано, базуючись на показниках заміщення споживання природного газу в обсязі понад 3 млрд. кубометрів після реалізації проекту та на розрахункових показниках собівартості виробництва водовугільного палива, синтез-газу та синтетичного природного газу», - говориться в коментарі Міненерго.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня Україна» в статті Алли Єрьоменко «Куди підуть понад 3,6 млрд дол китайського кредиту».

Читайте також:

Вугільні генерали здали погони фельдмаршалу


Уряд дозволив «Нафтогазу» залучити кредит Китаю на ,6 млрд

Китайські кредити аграрному та енергетичному секторах України: здобутки влади або повторення минулих помилок?

Китай інвестує понад 6 млрд у проекти енергозбереження

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...