Топ Новини

Китайський кредит для заміни газу вугіллям коштуватиме "Нафтогазу" ​​,4 млрд

12 грудня 2012 в 10:26
Вартість обслуговування кредиту розміром у $3,656 млрд упродовж усіх 15 років, на який він береться, складе $2,396 млрд.
naftogas_znua.jpg
Андрей Товстыженко, ZN.UA

НАК "Нафтогаз України" 7 листопада акцептував пропозицію Держбанку розвитку КНР щодо кредиту у розмірі ,656 млрд. Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", пишуть "Наші гроші".

Як наголошується у повідомленні, вартість обслуговування кредиту складе 2,396 млрд доларів.

"Кредит береться під державні гарантії. Дата, коли буде підписана фінальна угода, не повідомляється", - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, кредит розрахований до 2031 року. У тому числі чотири роки піде на підготовку і узгодження затверджених проектів і підписання індивідуальних кредитних угод. Ще 15 років складе дія індивідуальних кредитних угод.

"Нафтогаз" бере кредит на виконання доручення президента України Віктора Януковича від 15 серпня 2011 року і наказу Міненерговугілля від 11 липня 2012 року "Про активізацію співпраці з реалізації спільних України-китайських проектів". Кошти потрібні на програму заміщення імпортованого природного газу українським вугіллям.

В рамках програми передбачається реалізувати низку проектів з переведення вітчизняних об'єктів теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також будівництво заводів з газифікації бурого і кам'яного вугілля у Луганській, Донецькій та Одеській областях за технологією Shell, апробованою в Китаї.

За розрахунками прем'єр-міністра України Миколи Азарова, реалізація перших п'яти проектів щодо заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобутку дозволить надалі Україні скоротити імпорт газу більш ніж на 3 млрд куб. м і щорічно економити близько ,2 млрд.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" візьме кредит у Китаю в обмін на постачання в цю країну української кукурудзи.

Читайте також

Китай дасть Україні 3-мільярдний кредит в обмін на кукурудзу

Китайський кредит допоможе Україні скоротити щорічне споживання газу на 3 млрд куб. м

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...