Китайська компанія збирається придбати ізраїльські газові родовища - Reuters

Поділитися
Китайська компанія збирається придбати ізраїльські газові родовища - Reuters Китай придбає у Ізраїлю родовища газу © Mignews
Мова йде про купівлю невеликих родовищ "Кариш" і "Танін", які належать консорціуму з розробки великих газових покладів "Левіафан".

Китай зайнятий диверсифікацією каналів постачання вуглеводнів. Китайський холдинг Fosun висловив зацікавленість в ізраїльській газовій галузі. Як повідомляє агентство Reuters, керівництво китайського холдингу розглядає можливість покупки малих газових родовищ "Кариш" і "Танін", що належать консорціуму, який контролює родовища "Тамар" і "Левіафан".

Згідно з форматом газової угоди, обидва малих родовища повинні бути продані третій стороні з метою створення конкуренції на ринку постачання природного газу.

Сукупні запаси газу в двох родовищах оцінюються у 84 мільярди кубометрів. Родовища повинні бути продані протягом 14 місяців після затвердження газової угоди.

Зацікавленість в покупці родовищ раніше висловили італійські компанії Edison і ENI.

У квітні 2010 року в Левантійському регіоні Середземного моря, що включає узбережжя Ізраїлю, Сирії і Лівану, геологічна розвідка виявила родовища газу у 453,1 мільярда кубометрів. Демаркація кордонів шельфу Левантійского регіону Середземного моря відсутня, тому кожна з країн пропонувала свої варіанти їх визначення.

У вересні 2011 року навколо одного з найбільших газових родовищ, відкритих за останнє десятиліття, "Левіафан", загострився спір, коли американська компанія Noble Energy анонсувала пробне буріння на родовищі природного газу "Блок-12", який входить у спільну виняткову економічну зону Ізраїлю та Кіпру.

Читайте також: Кіпр виявив на своїй території великі запаси газу

Морські кордони в Східному Середземномор'ї визначені серією двосторонніх угод, зокрема, між Ізраїлем і Кіпром, Кіпром і Ліваном, Ліваном і Туреччиною. Крім спірної зони на лівано-ізраїльському кордоні, з 1974 року існує конфлікт щодо економічних вод Кіпру, так як Туреччина відмовляється визнати права кіпрського уряду на частину морської зони, що опинилася під контролем невизнаної Турецької республіки Північного Кіпру.

У листопаді 2014 року Китай оголосив про намір вкласти у відродження сучасного аналога "Шовкового шляху" 40 мільярдів доларів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі