Китай збільшує імпорт газу через відмову від використання вугілля

Поділитися
Китай збільшує імпорт газу через відмову від використання вугілля Китай стане купувати більше імпортного газу для потреб країни © zucker / Depositphotos
В країні відмовилися від використання вугілля, подбали про екологію і не змогли впоратися з видобутком власного СПГ.

Китай збільшує імпорт природного газу. Вже в січні-вересні 2016 року темпи зростання використання Китаєм імпортного газу досягли двозначної позначки у зв'язку зі зниженням цін на його використання і зростанням споживання.

Другим фактором, що влинув на такий швидкий ріст, стала відмова уряду Китаю від використання вугілля в рамках програм захисту навколишнього середовища від шкідливих викидів, повідомляє аналітик SCI International Це Цзин.

За перші три квартали 2016 року імпорт газу в Китаї виріс на 16,7% - до 50,9 млрд кубометрів, повідомляє Державна комісія з розвитку і реформ КНР (NDRC). Щомісяця обсяг імпорту збільшувався на 10%, за винятком липня і серпня.

Третьою причиною зростання імпорту газу стало підвищення нафтових котирувань в першому півріччі 2016 року, які зробили газ більш конкурентоспроможним порівняно з вугіллям.

За даними дослідницького підрозділу China National Petroleum Corp. (CNPC), у період з 2015 по 2020 роки в Китаї будуть щорічно споживати 110 млрд кубометрів газу. А в період з 2020 2025 – 160 млрд кубометрів. Згідно з іншими експертними оцінками, вже до 2020 року Китай буде щорічно споживати до 300 млрд кубометрів блакитного палива.

У період з січня по вересень 2016 року попит на газ у Китаї виріс на 7,1%. Той самий період 2015 року відзначився показником у 2,5%, відзначили в NDRC.

Четвертою причиною є низький рівень видобутку газу в самому Китаї, вважає Це Цзин. З січня по вересень 2016 року приріст видобутку газу всередині країни становив лише 1,6%. За словами аналітика SCI International Це Цзина, це найнижчий показник із 2013 року.

За дев'ять місяців поточного року імпорт газу в Китай виріс на 27% - до 17,92 млн кубометрів, повідомляють співробітники митниці КНР. З січня по вересень 2015 року цей показник знизився на 4%, додали там.

За вересень 2016 року в країну поставлена рекордна, порівняно з січнем 2014 року, кількість зрідженого природного газу – 2,52 млн кубометрів.

Нагадаємо, раніше в Китаї почали будівництво першої в країні плавучої атомної електростанції. Також Китай ініціював створення зони вільної торгівлі з Україною і відродження "Шовкового шляху" з низкою країн Азії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі