Топ Новини

Китай відмовляється від імпорту української соняшникової олії, обсяг втрат - понад 500 млн доларів

4 квітня 2013 в 09:45

Україна може втратити 550 млн дол. на рік у результаті відмови Китаю імпортувати українську соняшникову олію.

Один із найбільших у світі імпортерів рослинних олій - Китай відмовляється від закупівлі соняшникової олії з України без наявності фітосанітарного сертифіката, в результаті чого країна ризикує втратити один з найбільших і перспективних ринків збуту даної продукції, передає "Коммерсант-Украина".

Як повідомив у середу, 3 квітня генеральний директор галузевої асоціації Укроліяпром Степан Капшук, Китай - один із найбільших у світі імпортерів рослинних олій, і втрата такого перспективного ринку для України буде стримувати експорт української соняшникової олії.

За оцінками Укроліяпрому, в 2012/2013 маркетинговому році в Україні буде вироблено 3,6 млн т соняшникової олії. Експорт очікується на рівні 3,2 млн т. В останні кілька років найбільшими виробниками олії в Україні та її постачальниками на зовнішні є компанії Kernel, Cargill, Glencore і Bunge.

Видання відзначає, що у структурі експорту соняшникової олії з України Китай входить у десятку найбільших країн з часткою 5,5% за підсумками 2011/2012 маркетингового року (з 1 вересня 2011-го по 31 серпня 2012 року).

За оцінками представників Cargill, Bunge, у середньостроковій перспективі країна може наростити щорічні постачання олії у Китай до 500 тис. т. Враховуючи, що поточна ціна соняшникової олії на умовах FOB порт Південний становить 1,1 тис. дол. за тонну, Україна ризикує втратити ринок збуту обсягом близько 550 млн дол.

Основна проблема блокування постачань соняшникової олії з України в Китай полягає в тому, що чинне українське законодавство не передбачає видачу фітосанітарного сертифіката на олію. В результаті, на думку експертів, Україна ризикує втратити перспективний ринок збуту обсягом 550 млн дол. на рік.

Читайте також:

Споживчий кошик: обійдемося без соняшникової олії

Янукович скасував експортні мита на пшеницю і кукурудзу

Мінфін пропонує ввести мито на експорт соняшникової олії

АМКУ хоче "прозорих цін" на соняшникову олію

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...