Китай може повернути держконтроль над юанем – експерт

20 січня 2016 в 13:50

На думку головного економіста компанії IHS, це найлегший спосіб для Китаю стабілізувати економіку.

юань
Пекін може повернути держконтроль над курсом юаня. Ілюстрація
Bloomberg
 Влада Китаю може повернути жорсткий державний контроль над національною валютою після значної девальвації юаня і посилення тиску на нього.

Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав головний економіст консалтингової компанії IHS Наріман Бехравеш. Він нагадав, що відтік капіталу в КНР з літа 2015-го до кінця року склав трильйон доларів. І саме це створює дуже великий тиск на обмінний курс юаня.

"Питання в тому, що буде далі. По-перше, урядовці можуть відпустити національну валюту. Це призведе до подальшого падіння юаня на 15-20%. Наслідки будуть жахливими. Може початися глобальна війна валют і світова рецесія. По-друге, Пекін може далі використовувати свої валютні резерви для підтримки юаня. Але вони колись вичерпаються. І нарешті китайська влада може відновити державний контроль", - пояснив експерт.

За словами Бехравеша, третій варіант стане кінцем китайських реформ, які намагаються проводити лідери КНР, пообіцявши лібералізацію фінансового ринку своєї країни. Але, на думку експерта, жодне з перелічених рішень не буде хорошим для Пекіна.

"Найменше зло із цього всього – це повернути державний контроль", - пояснив Бехравеш.

Він додав, Пекін вже почав втілювати цей план, оскільки держава обмежила можливості громадян вивозити гроші з КНР.

В цей же час, Institute of International Finance презентував свій звіт, в якому вказав, що відтік капіталів у 2015 році був масштабніший, ніж очікувалося. І найбільше втратив саме Китай. За підрахунками експертів, ринки країн, що розвиваються, втратили в 2015 році 725 мільярдів доларів, з яких 676 мільярдів припадає на Китай.

В 2016 році експерти прогнозують продовження відтоку капіталу з ринків, що розвиваються, але дещо менших масштабів. При цьому боргові труднощі таких країн будуть посилюватися.

Раніше видання Wall Street Journal писало, що Китай навмисно збиває з пантелику інвесторів своєю політикою щодо курсу юаня. Він змінив спосіб встановлення курсу валюти, що проходило з періодами ослаблення юаня, а після знову починалося його зміцнення з допомогою інтервенцій, які дорого обходяться Китаю. Джерела кажуть, що метою було дати юаню помірно знецінюватися в цьому році. Вони намагалися вплинути на коливання курсу. Висока волатильність торгів юанем може робити більш дорогими ставки в грі на пониження курсу китайської валюти.

Експерти з світових фінансів в нинішньому обвалі на ринках вбачають ознаки кризи 2008 року, втім, ситуація зберігає елемент непередбачуваності. Світові ринки ризикують зустрітися з черговою кризою, у зв'язку з чим інвесторам потрібно проявляти обережність, вважає мільярдер, інвестор і філантроп Джордж Сорос, пише Bloomberg. На думку міжнародного фінансиста, ця криза може бути спровокована спробою Китаю знайти нову модель зростання економіки і девальвацією юаня, пов'язаної з цими спробами.

Як пише Wall Street Journal, проблеми на біржі можуть підштовхнути Китай до агресивного націоналізму. Якщо економічне зростання не продовжиться, владі КНР доведеться шукати спосіб, як зміцнити підтримку народу.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...