Китай, Японія і Південна Корея домовилися почати переговори про створення зони вільної торгівлі

13 травня 2012 в 09:27
Питання створення тристоронньої ЗВТ стоїть на порядку денному вже понад 10 років. У період з 1999 по 2011 рр. обсяг торгівлі між КНР, РК і Японією збільшився з 130 до 690 млрд дол
131584781_11n.jpg
news.cn

Китай, Японія і Південна Корея домовилися почати переговори про створення зони вільної торгівлі до кінця цього року.

Про це повідомив прем'єр Держради КНР Вень Цзябао після тристоронньої зустрічі керівників країн, що відбулася 13 травня в Пекіні. Японію на зустрічі представляв прем'єр-міністр Есіхіко Нода, Республіку Корея - президент Лі Мен Бак.

"Сторони домовилися створювати стабільні, справедливі і прозорі умови для розширення взаємних інвестицій, а також для подальшого поглиблення економічної інтеграції", - зазначив Вень Цзябао на прес-конференції за підсумками саміту, назвавши домовленість "важливим стратегічним рішенням". Він підкреслив, що економіки трьох держав є "скоріше взаємодоповнюючими, ніж конкуруючими".

Учасники переговорів домовилися про взаємне просування і захист інвестицій, що стало першим "каменем" у фундаменті більш активного розвитку тристоронніх економічних зв'язків. Саме угода про інвестиційне співробітництво має лягти в основу створення в подальшому зони вільної торгівлі між трьома азіатськими сусідами і потужними світовими економіками. Всі три держави мають ВВП більше 15 трлн дол.

Питання створення тристоронньої ЗВТ стоїть на порядку денному вже понад 10 років. У період з 1999 по 2011 рр. обсяг торгівлі між КНР, РК і Японією збільшився з 130 до 690 млрд дол

КНР є найбільшим торговим партнером для Японії і Південної Кореї, а ті, в свою чергу, займають відповідно 4 і 6 сходинку в списку зовнішньоторговельних партнерів Китаю. ЗВТ дозволить ще більше поліпшити цей показник, а також буде сприяти зростанню економік самих країн - її учасниць, вважають експерти. Крім того, створення такої зони сприятиме економічному розвитку і процвітанню всього азіатського регіону.

Читайте також:

СОТ прогнозує уповільнення зростання світової торгівлі в 2012 році

Євросоюз, США і Японія поскаржилися на Китай до СОТ


Друга хвиля кризи прийде зі Сходу

Японія зменшує закупівлі іранської нафти

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...