Топ Новини

Кіпру не вистачає 75 мільйонів євро для уникнення дефолту

8 квітня 2013 в 17:03

За словами голови рахункової палати острівної держави, Кіпру на даному етапі не вистачає 75 млн євро для оплати всього обсягу квітневої заборгованості, у тому числі і витрат на виплату зарплат працівникам бюджетної сфери і пенсій.

Щонайменше 75 млн євро необхідно Кіпру, щоб оплатити всі заборгованості на рахунках у квітні, у тому числі державні зарплати і пенсії, повідомив голова рахункової палати острівної держави Реа Георгіу.

"Дефіцит коштів у квітні склав 160 млн євро. Поточних 85 млн євро у резерві не достатньо, і ми повинні знайти практично таку ж суму, щоб уникнути дефолту", - сказав Георгіу.

Нагадаємо, 25 березня "трійка" міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський Центробанк, МВФ) погодилася надати Кіпру фінансову допомогу у розмірі 10 млрд євро, якщо країна самостійно зможе знайти 5,8 млрд.

Для цього вперше в історії ЄС вкладники банків у примусовому порядку будуть притягнуті до фінансування зусиль з вирішення боргових проблем. Власники рахунків понад 100 тисяч євро у Bank of Cyprus і Laiki втратять більшу частину коштів.

Після вимушених тривалих "канікул", поки не було ухвалено остаточне рішення, кіпрські банки відкрилися в умовах істотного обмеження руху капіталу. Втім, за даними європейських ЗМІ, поки переговори між кіпрським урядом і європейцями тривали, через відділення кіпрських банків за кордоном - у Великобританії і Росії - були зняті сотні мільйонів євро.

Зазначимо також, що перший "рятівний транш" від "трійки" кредиторів надійде тільки у травні.

Читайте також:

Німці підтримали жорсткі дії Меркель щодо Кіпру

Ахметов встиг вивести з Кіпру 30 млн доларів

Кіпр продасть всі відділення своїх банків в Україні і Росії

Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України в 2013 році до 1%

За матеріалами: Вести.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...