Топ Новини

Кіпр введе більш прогресивну шкалу податку на депозити

19 березня 2013 в 11:46

Єврогрупа дозволила Кіпру ввести більш прогресивну шкалу одноразового оподаткування на депозити. Учасники Єврогрупи визнали за необхідне "забезпечити захист тих, чиї вклади не перевищують 100 тис. євро": дрібних вкладників вирішили не чіпати, але підвищать ставку для більш значних вкладів.

Кипр налог на депозиты
Внески менше 100 тис. євро хочуть звільнити від податку

Рада міністрів фінансів Європейського союзу (Єврогрупа) 18 березня прийняла рішення дозволити Кіпру використовувати при визначенні суми однократного податку на депозити більш прогресивну шкалу. Конкретні цифри при цьому не наводяться, передає Reuters.

Позапланова телефонна конференція Єврогрупи відбулася увечері в понеділок, 18 березня.

"Кіпрська влада представить значну прогресивність однократного податку на депозити в порівнянні з тим, що було узгоджено на 16 березня, за умови, що вона дасть цільове скорочення фінансової покриття, тобто не вплине на загальний об'єм фіндопомоги - до 10 млрд євро", - йдеться в офіційному повідомленні голови ради Єврогрупи Джероена Дійссельблема.

Як наголошується у тексті, учасники Єврогрупи визнали за необхідне "забезпечити захист тих, чиї вклади не перевищують 100 тис. євро, що може дати Кіпру можливість не оподатковувати дрібних вкладників, підвищуючи податкову ставку для більш великих вкладів".

Подробиць про прогресивну шкалу з офіційної заяви не виходить, однак деякі джерела повідомляють, що одноразовий податок на вклади в кіпрських банках понад 100 тис. євро може перевищити 15%. У той час як внески менше 100 тис. взагалі не можуть обкладатися податком. У будь-якому разі, на вимогу ЄС, має бути зібрано близько 6 млрд євро.

Сьогодні у вівторок, 19 березня, введення податку має схвалити або відхилити парламент країни. Нагадаємо, що в суботу, 16 березня, був узгоджений одноразовий податок в 6,75% на депозити у розмірі до 100 тис. євро і 9,9% - більше цієї суми.

Єврогрупа не буде нарощувати обсяг наданої Кіпру фінансово-кредитної допомоги. Раніше Кіпр збирався скоротити допомогу з 17 до 10 млрд євро. Влада планувала зібрати близько 5,8 млрд євро за рахунок одноразового податку на депозити.

Розгляд питання вже 2 рази відкладалося. І поки остаточне рішення не прийняте, всі банки Кіпру закриті, щоб люди не могли забрати гроші. Не працюють і представництва кіпрських банків у сусідній Греції.

Несподіване рішення кіпрської влади обкласти депозити разовим податком викликало шок як усередині країни, так і за кордоном. Кіпріоти тут же побігли знімати гроші у банкоматах, однак готівка швидко закінчилася, а банки обмежили виплати сумою в 400 євро.

Євро впав до долара до тримісячного мінімуму.

Нагадаємо, голосування парламенту Кіпру з питання про введення антикризового збору має відбутися 19 березня. Напередодні президент країни Нікос Анастасіадіс заявив, що не впевнений в результаті волевиявлення. За словами глави держави, все більше число народних обранців вагається.

Анастасіадіс назвав відповідальними за те, що трапилося, влади країн Євросоюзу і згадав, що попереджав про негативні наслідки канцлера ФРН Ангелу Меркель.

18 лютого перед будівлею парламенту Кіпру пройшла демонстрація вкладників, що зібрала близько 1 тис. осіб. Маніфестанти вимагали від влади відмовитися від введення податку, однак президент нагадав, що відмова від антикризових заходів зробить неминучим оголошення дефолту.

Читайте також:

Уряду Кіпру не вистачає одного голосу, щоб конфіскувати частину депозитів

Росія в паніці заявила про "конфіскацію чужих грошей" урядом Кіпру

Білий дім відмовився коментувати конфіскацію депозитів на Кіпрі

Fitch знизить рейтинги провідних банків Кіпру в разі затвердження податку на вклади

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...