Топ Новини

Казахстан має намір відновити транзит нафти через Україну

14 січня 2011 в 12:28
Казахстан готовий відновити транзит нафти через Україну. За словами посла Казахстану в Україні Амангельди Жумабаєва, Київ і Астана погодили тарифи на транзит і постачання казахстанської сировини.

Казахстан готовий відновити транзит нафти через Україну. За словами посла Казахстану в Україні Амангельди Жумабаєва, Київ і Астана погодили тарифи на транзит і постачання казахстанської сировини.

«Я знаю, що тижнів зо два тому погодили, на яких умовах буде постачатися через територію Україну казахстанська нафта», - сказав Жумабаєв.

Подробиць угод дипломат не розголошує, оскільки, за його словами, ще ведуться «комерційні переговори». В українській компанії «Укртранснафта», яка безпосередньо займається транзитом сировини, поки не знають, коли по українській частині нафтопроводу «Дружба» знову піде нафта з Казахстану.

Сам Жумабаєв відзначив, що тарифи та обсяги постачань були встановлені в рамках угод, досягнутих у вересні під час візиту до України президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. «Підписана президентами угода передбачає 6 мільйонів тонн транзитної нафти і 2 мільйони тонн постачань (на українські НПЗ, - ред.)», - пояснив Жумабаєв.

Пізніше, у жовтні, президент України Віктор Янукович доручив міністру палива і енергетики Юрію Бойку і НАК «Нафтогаз Україна» до 30 грудня «вжити заходів щодо відновлення транзиту казахстанської нафти через територію України» обсягом до 8 мільйонів тонн на рік, починаючи з 2011 року.

Нагадаємо, Казахстан призупинив транзит нафти через Україну в лютому цього року. Тоді казахстанська компанія «КазТрансОйл» відмовилася від транзиту нафти до Східної Європи по південній гілці нафтопроводу «Дружба», що проходить територією України. Свої постачання до Польщі казахстанці переорієнтували через Білорусь. Як пояснювали даний факт у компанії, це було зроблено у зв'язку з тим, що український оператор «Укртранснафта» перевів тарифи на прокачування нафти з долара в євро, що збільшило їхню вартість на 20-25%. Коли сторони почали переговори про відновлення транзиту, ситуація змінилася. Курс євро по відношенню до долара знизився, і різниця тарифів порівняно з минулим роком склала всього 4%. Це, за словами представників української сторони, було цілком прийнятно для Казахстану.

За матеріалами Дело

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...