Казахстан запропонував "Газпрому" свою трубу для поставок газу в Китай

24 березня 2015 в 09:36

Астана хоче отримувати гроші за транзит газу по своїй території.

Сила Сибири
"Сила Сибіру" - поки основний газопровід до Китаю
Газпром

Астана пропонує Москві альтернативний варіант поставок "газпромівського" газу в Китай - транзит через Казахстан, пише газета "Коммерсантъ", у вівторок, 24 березня.

Зараз "Газпром" постачає південні області Казахстану по газопроводу Бухара-Урал (восени 2014 року запущений у реверсному режимі), потім газ подається в газопровід Бозой-Чимкент, який з'єднаний з магістральним газопроводом Середня Азія-Китай, за яким Пекін отримує газ з Туркменії.

"Що стосується можливості поставок газу цим маршрутом на Китай, то потенційно такий інтерес, безумовно, є",- заявив глава "Казмунайгазу" Сауат Минбаєв.

Він зазначив, що зараз газ з газопроводі Бозой-Чимкент через невисокий тиск в трубі не може бути направлений в газопровід Середня Азія-Китай. Але Казахстан планує збільшити потужність труби Бозой-Чимкент з 2,5 до 10 млрд кубометрів за рахунок встановлення трьох компресорних станцій.

"Якщо буде бажання - а воно вже проглядається - по транспортуванню газу (з Росії) в Китай, то нам потрібно невеликі компресорні станції поставити, ми вже займаємося цим, і тоді газ буде спокійно проходити за маршрутом,- сказав Минбаєв.- Тобто в принципі в разі реалізації цього проекту не треба буде нічого вигадувати за новими трубами, можна все це робити з вже існуючими газопроводами".

За словами співрозмовників "Комерсанта" в галузі, при модернізації газопроводу Бухара-Урал потенціал експорту російського газу в Китай по цьому напрямку становить 10-15 млрд кубометрів в рік. Така схема була б вигідна Казахстану, так як дозволила б частково компенсувати скорочення транзитних платежів через падіння прокачування по газопроводу Середня Азія-Центр.

Використання маршруту для експорту в Китай у "Газпромі" не коментують. Але джерело в компанії зазначило, що пропозиція не виглядає дуже привабливою.

У серпні 2014 року Казахстан вже пропонував "Газпрому" варіант прокладки експортного газопроводу по своїй території - реанімацію проекту труби Ішим-Петропавловськ-Кокшетау-Астана-Караганда з виходом на казахсько-китайський кордон в районі Хоргоса. Тоді "Газпром" говорив, що розгляне пропозицію.

Як повідомлялося, "Газпром" і китайська CNPC 21 травня 2014 року уклали контракт на поставку газу в КНР по "східному" маршруту в обсязі 38 млрд куб. м газу в рік. Загальна ціна 30-річного контракту - $ 400 млрд. Поставки газу в Китай повинні початися через 4-6 років. Для будівництва газопроводу в Китай ("Сила Сибіру") "Газпрому" потрібні $ 25 млрд авансу зі сторони CNPC. При цьому Китай запропонував "Газпрому" самому вкласти гроші в будівництво трубопроводів.

За матеріалами: Коммерсантъ
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...