Каву можуть визнати соціально значущим продуктом в РФ

Поділитися
Каву можуть визнати соціально значущим продуктом в РФ У Росія збираються боротися з ростом цін на каву © РИА Новости
У Мінпромторгу РФ вважають логічним включення кави в список соціально значущих продуктів - там вже є чай.

Каву можуть включити до списку соціально значущих продуктів для росіян, що дозволить уряду РФ обмежувати його подорожчання у разі зростання цін.

Відповідну ідею підтримали в Мінпромторгу РФ. Раніше представники профільної асоціації запропонували Держдумі для розгляду законопроект, згідно з яким на каву передбачено зниження ПДВ з 18 до 10%.

"Вважаю, що логічно було б включити каву в перелік соціально значущих продуктів. Однак офіційно в Мінпромторг не надходили такі пропозиції. У разі підвищення цін на даний товар включення в цей перелік дозволить зафіксувати уряду ціну", - повідомив газеті "Известия" заступник міністра промисловості і торгівлі РФ Віктор Євтухов.

Газета нагадала, що у переліку соціально значущих товарів з 24 найменувань, затвердженому урядом, ні кави, але є чорний чай. Уряд має право встановлювати гранично допустимі роздрібні ціни на ці товари, якщо вони в якомусь регіоні за 30 днів подорожчали більш ніж на 30%. Заморожування цін може тривати не більше 90 днів. Відповідний закон був прийнятий після кризи в 2009 році.

Після різкого ослаблення рубля в кінці минулого року компанії, що постачають харчі, підняли закупівельні ціни на товари, пояснюючи це зростанням курсів валют. Як наслідок, зросли і ціни на продукти в російських магазинах. Іншим фактором зростання цін стало зниження імпорту товарів, зокрема - через продовольчого ембарго, введеного Росією щодо продуктів з країн Заходу на початку серпня минулого року у відповідь на санкції з-за агресії РФ в Україні.

Раніше Російська асоціація виробників чаю і кави підготувала і запропонувала для розгляду Держдумі законопроект, згідно з яким чай і кава потрапляють в перелік соціально значущих товарів, що міститься в Податковому кодексі. Як пояснює газета, ПДВ на товари з переліку знижений з 18 до 10%. Зараз у цей список входять у тому числі м'ясо і продукти з нього (крім делікатесів), молоко, яйця, рослинне масло, цукор, сіль, хліб і хлібобулочні вироби, крупи, борошно, макаронні вироби, багато видів риби, овочі, продукти дитячого та дієтичного харчування.

Експерти відзначають, що ринок чаю і кави до цих пір не може прийти в себе від грудневого стрибка валют.

Раніше повідомлялося, що росіяни стали красти в магазинах на 68% більше в 2014 році. Офіційна сума вкрадених росіянами товарів - майже 1 млрд рублів. Найбільше крадуть у Москві. А ось у Чечні і Дагестані крадіжок взагалі немає. Експерти бачать в цьому кілька причин, в тому числі, економічних: курс рубля значно впав (з-за санкцій і здешевлення нафти - ред.), ціни на товари зросли (тому збільшувалися суми збитку), і в цілому в Росії значно погіршилася якість життя населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі