Каськів запевнив, що LNG-терміналу, незважаючи на відсутність кредитів, ніщо не загрожує

13 березня 2013 в 12:23

Повідомлення про те, що держпідприємство LNG-термінал не змогло залучити два кредити на загальну суму 221,9 млн євро, глава Держінвестпроекту назвав провокацією.

kaskiv.jpg
Владислав Каськів

Реалізації проекту LNG-терміналу нічого не загрожує. Про це заявив голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, коментуючи повідомлення про те, що держпідприємство LNG-термінал не змогло залучити два кредити на загальну суму 221,9 млн євро.

"Я, коли виходять такі інформаційні приводи, не перестаю дивуватися, наскільки у нас з нічого робляться новини. У нас нічого не сталося! У нас є ключове рішення, що Україна не відмовиться від цього проекту. І будь-які інформаційні провокації - це лише спроби впливу з метою дискредитації ідеї енергетичної незалежності України ", - сказав Каськів в інтерв'ю "Українській правді".

Щодо скасування тендерів на виконання передпроектних робіт Каськів заявив, що Держінвестпроект просто знайшов інше рішення питання.

"Ми просто знайшли рішення, яке дозволить набагато швидше і ефективніше реалізовувати завдання постачання зрідженого газу на територію України. Рішення лежить у площині використання нової технології розміщення заводу на морській платформі, а не на березі, як планувалося раніше", - зазначив він.

"Тут ми співпрацюємо з американською компанією Exelerate Energy, з якою ми підписали відповідну угоду. До речі, підписали у той же день, коли виникла та злощасна історія з Fenosa. Угода з Exelerate Energy є принциповою, бо на ринку у світі працює тільки три компанії, що володіють технологіями з розміщення заводів на морській платформі. І Exelerate Energy займає 2/3 ринку. Тому ця угода має критичне значення, хоча інших інвесторів можуть бути ще десятки", - заявив керівник нацпроекту.

За його словами, реалізація проекту з Exelerate Energy займе близько року, тоді як інші проекти вимагають до 3 років.

"Зараз ми ведемо роботу зі структурування всіх угод. І технічно платформа може бути в Україні до середини наступного року", - зазначив Каськів.

"Плани буди відкоректовані. Це не означає, що ми відмовляємося від наземної частини. Проект реалізований у два етапи. Перший - це швидке рішення щодо розміщення морської платформи, загальним обсягом до 5 мільярдів кубометрів газу на рік. І другий етап - це будівництво наземної частини, до 10 мільярдів кубометрів. Але на реалізацію наземної частини знадобиться 3-4 роки", - додав він.

"Тому ніякої інтриги тут немає. Просто скористалися формальною новиною, щоб в черговий раз спробувати дискредитувати сам проект", - запевнив Каськів.

Він також спростував існування проблем з Туреччиною через використання протоки у Босфорі.

"Ніяких проблем з транспортуванням через протоки Босфор і Дарданелли не може бути, оскільки це питання регулюється міжнародним законодавством, так званою конвенцєю Монтре", - зазначив Каськів.

"Більше того, скажу вам, що цими протоками рухається на рік більше тисячі танкерів з вантажем значно більш небезпечним, ніж заморожений газ, зокрема із SNG-газом. До тисячі танкерів, а нам потрібно тільки 80", - додав він.

Читайте також:

Кредитори не хочуть давати грошей на LNG-термінал

Україна готова допомогти Туреччині в будівництві LNG-терміналу і сховищ газу

Україна відмовилася від найму американської компанії для поліпшення іміджу проекту LNG-термінал

Каськів заявив, що провокацію з лижним інструктором замовив "Газпром"

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...