Топ Новини

Каськів заявив, що провокацію з лижним інструктором замовив "Газпром"

5 лютого 2013 в 12:56

Голова Держінвестпроекту заявив, що зрив підписання контракту на будівництво терміналу зрідженого газу - це "частина війни, ціна якої - енергетична незалежність".

kaskiv lng.jpg
Владислав Каськів
president.gov.ua
Голова Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами Владислав Каськів вважає, що скандал навколо підписання договору з будівництва LNG-терміналу з компанією Gas Natural Fenosa спровокував російський "Газпром". Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Коммерсант-Украина".

Голова Держінвестпроекту вважає, що скандал мав для країни негативні репутаційні наслідки, проте прямих юридичних та фінансових наслідків не було.

"Прямих юридичних або фінансових наслідків для України не було. А до репутаційних наслідків призвела цілеспрямована інформаційна провокація недруга цього проекту - "Газпрому". ЗМІ, очевидно, простимульовані і працюють в інтересах газового монополіста, продовжують активно називати Джорді Сарда Бонвеі "лижним інструктором", хоча ця інформація не відповідає дійсності", - заявив Каськів.

При цьому він визнав свою провину у виникненні скандалу і в тому, що не оцінив масштаб "гри проти проекту". "Я визнаю свою провину в тому, що недооцінив масштаби гри проти нашого проекту, мені неприємно, що це створило незручності для прем'єра. Однак це частина війни, ціна якої - енергетична незалежність", - стверджує голова Держінвестпроекту.

"Я вважаю, що з ситуації з терміналом ми вийшли дуже гідно. Проект реалізується у затверджених часових рамках, ніхто з учасників не відмовився від роботи з нами. Ми уклали договір з американською Excelerate Energy, ключовим стратегічним партнером у цій ініціативі. Не помиляється той, хто нічого не робить, і не винен той, хто нічого не робить. Скандал не вбив проект, а те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими", - зазначив він.

Нагадаємо, Держінвестпроект 26 листопада 2012 року підписав угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. Вартість угоди склала 1,1 млрд доларів.

З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвеі, який раніше також фігурував як представник компанії Enegas (Іспанія), що нібито зацікавлена в інвестуванні в український LNG-термінал.

Однак у компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що будь-яких документів не підписували, а іспанський комерсант і колишній лижний інструктор Джорді Сарда Бонвеі не є їхнім представником. Іспанські компанії також додали, що не розглядають питання участі в консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні.

Читайте також:

За скандал з проектом LNG-терміналу Каськів отримав догану

Каськів "у тренді" прокоментував скасування держгарантій для LNG-терміналу: Вороги не дочекаються ліквідації проекту, як і кінця світу

На іспанця, який підписав контракт з Каськівим, подали в суд за шахрайство

Україна відмовилася від найму американської компанії для поліпшення іміджу проекту LNG-терміналу

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...