Топ Новини

Кабмін збільшив статутний капітал "Нафтогазу" на 6 млрд грн

28 лютого 2012 в 12:24
Статутний капітал НАК доведено до 49,84 млрд грн.
naftogaz_stend.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Статутний капітал НАК "Нафтогаз України" буде збільшено на 6 млрд грн традиційним для останніх років способом: уряд сплатить акції нової емісії 10-річними облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).

Відповідну постанову №139 Кабінет міністрів прийняв 22 лютого і оприлюднив у вівторок.

Згідно з ним, процентна ставка за ОВДП залишається незмінною - не вище 9,5% річних.

Іншою постановою (№140) від тієї ж дати уряд завершив попереднє збільшення статутного капіталу газової монополії на 4 млрд грн - до 49 млрд 840,905 млн грн.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Микола Азаров анонсував прийняття рішення про збільшення статутного капіталу "Нафтогазу" 21 лютого. Він пояснив, що компанії 7 березня необідхно сплатити значні платежі за газ російському "Газпрому" (близько ,3 млрд - ред.).

Уряд з 2009 року частково покриває дефіцит "Нафтогазу", викликаний різницею між цінами імпорту російського газу і внутрішніми тарифами, за рахунок збільшення його статутного капіталу, яке здійснюється шляхом оплати акцій нової емісії облігаціями внутрішньої державної позики. "Нафтогаз" потім продає ці облігації або укладає угоди РЕПО з банками, що дозволяє йому сплатити закупівлю російського газу. Зокрема, держбюджет-2012 передбачає випуск ОВДП на дані цілі в обсязі 12 млрд грн.

Вперше подібне рішення про капіталізацію "Нафтогазу" прийняв уряд Юлії Тимошенко влітку 2009 року: тоді КК було збільшено відразу на 18,6 млрд грн - до 24,165 млрд грн. Відтоді таким способом статутний капітал НАК було доведено до 49,84 млрд грн.

Нагадаємо, у бюджеті-2012 для закриття «дірок» «Нафтогазу» закладаються 12 млрд грн майбутніх боргів держави.

Читайте також:

Через дорогий російський газ у "Нафтогаз" доведеться влити ще 12 млрд грн

Постійні вливання урядом у «Нафтогаз» загрожують економіці України

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...