Топ Новини

Кабмін затягує підготовку до будівництва терміналу зрідженого газу в Одесі

2 серпня 2012 в 10:10
Проект з будівництва LNG-терміналу готовий до інвестування, однак Кабмін без пояснення причин відкладає питання про затвердження необхідної для старту проекту документації. Зволікання в цьому питанні може надовго затримати можливості диверсифікації постачань газу в Україну.

Кабінет міністрів відклав розгляд питання про затвердження техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва в Одесі LNG-терміналу - заводу з прийому зрідженого природного газу.

Про це після закінчення засідання Кабміну заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, але не назвав причини рішення.

Голова Координаційної ради Національного проекту «LNG-термінал» Віталій Дем'янюк повідомив в інтерв'ю ZN.UA, що проект з технічної сторони повністю підготовлений до інвестиційної стадії.

«У нас проведені позитивні переговори з потенційними інвесторами та постачальниками газу, є розуміння технології проекту і того, як поставити газ у найкоротші терміни», - сказав Дем'янюк.

Непідписання постанови про прийняття ТЕО може надовго затримати можливості диверсифікації постачання газу в Україну.

«Я хвилююся з приводу думки інвесторів, які дуже уважно стежать за тим, наскільки держава витримує задекларовані нею дії, спрямовані на диверсифікацію постачань газу з одного боку та формування сприятливого інвестиційного клімату - з іншого. Тільки конструктивними діями з боку держави можна вплинути на рішучість інвесторів вкладати гроші, тому потрібно дуже обережно приймати подібні рішення», - підкреслив Дем'янюк

Нагадаємо, що будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. У березні дорученням президента України Національний проект «LNG-термінал» був розширений до Національного проекту «LNG-Україна», який включає не тільки будівництво терміналу, але і стратегію альтернативних джерел постачань газу в Україну.

Читайте також:

Україна домовилася про кредит на будівництво LNG-терміналу

Ефективне транспортування газу - важливий фактор енергетичної безпеки

Будівництво терміналу скрапленого газу в Україні обійдеться в 846 млн євро

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...