Кабмін заборонив міськ- та облгазам приватизовувати газорозподільні мережі

21 серпня 2012 в 08:51
Уряд вирішив, що капілярна система доставки природного газу українським споживачам не повинна перейти у приватну власність нових власників обл- і міськгазів.
gaz_2.jpg
gazprom.ru

Кабмін заборонив власникам міськ- та облгазів приватизовувати газові «труби», через які споживачі отримують природний газ.

Відповідне рішення закріплене у постанові Кабміну №770 від 20 серпня 2012 року, текст якої опублікований сьогодні на урядовому порталі.

«Установити, що державне майно, яке використовується для забезпечення розподілу природного газу (газорозподільні мережі*, - ред.), не підлягає приватизації, обліковується на балансі господарських товариств із газопостачання та газифікації (міськ- та облгази, – ред.) і не може бути відокремлене від їх основного виробництва…», - йдеться в документі.

У зв’язку з цим доручено Міністерству енергетики та вугільної промисловості укласти з відповідними міськ- та облгазами договори про надання їм вищевказаного майна у користування «на праві господарського відання».

Крім того, уряд вніс зміни до постанови Кабміну №747 «Про утворення Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” (від 25 травня 1998 року), якими в переліку майна, забороненого до приватизації (в абзаці першому пункту 3) слова “нафтопродуктів і” замінити словами “нафтопродуктів, та майна, яке використовується для забезпечення транспортування, зберігання”, а слово “Компанії” — словами “Національній акціонерній компанії “Нафтогаз України”.

*Газорозподільні мережі - виробничий комплекс, що складається з організаційно і технологічно пов'язаних між собою об'єктів, призначених для розподілу природного газу від газорозподільних станцій безпосередньо споживачам (відповідно до закону №2467-VI "Про засади функціонування ринку природного газу").

Читайте также:

Украина предоставила доступ к своей ГТС частному бизнесу

Облгазы: закрепительный передел

Украинскую газовую трубу отдадут в частные руки за «чисто символическую» сумму

Кабмин хочет найти «непрофильные» активы «Нафтогаза»

В отделении ГТС от газодобычи Украина решила пойти самым радикальным путем

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...