Топ Новини

Кабмін спростив ввезення товарів для Євро-2012, хоча їх список ще не затверджено

10 червня 2011 в 09:38
9 червня на засіданні Кабінету Міністрів України схвалив постанову «Про внесення зміни до Порядку митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов'язковій сертифікації в Україні».

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Постанова передбачає, що пропуск через митний кордон України та митне оформлення предметів, які відповідно до законодавства звільняються від сплати мит і призначені для здійснення заходів з підготовки та проведення чемпіонату Євро-2012, будуть здійснюватися без подання сертифікатів відповідності або свідоцтв про визнання відповідності.

У той же час, у повідомленні не вказується про які саме товари йде мова, а тексту постанови немає ані на сайті Кабміну, ані в базі "Законодавство України" на сайті Верховної Ради.

Між тим, проект закону про перелік предметів, які звільняються від сплати мита у зв'язку з організацією та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, внесено до Верховної Ради Кабміном, поки не прийнято і навіть не включено до порядку денного сесії Верховної Ради. До переліку, який додається до цього законопроекту, входить більше 1000 груп товарів, ввезення яких пропонується спростити і звільнити від сплати мита.

Раніше народний депутат Сергій Терьохін у своїй статті різко виступив проти законопроекту №8443. За підрахунками депутата, від мита і ПДВ звільняються дві третини від загального числа товарів, які традиційно імпортуються до України.

Однак, за словами керівника Оргкомітету Маркіяна Лубківського, уряд подав до Верховної Ради законопроект №8443 у зв'язку із зобов'язаннями України надати учасникам чемпіонату право на безмитне провезення товарів, необхідних для проведення Євро-2012.

Товари можуть ввозитися тільки уповноваженими особами, перелік яких визначається законом України, серед яких УЄФА, офіційні партнери та учасники.

Начальник відділу Оргкомітету В'ячеслав Пирогов підкреслив, що у списку товарів, які передбачається звільнити від митних процедур, немає ні бичачої сперми, ні вибухових речовин, ні автомобілів, про що раніше заявляли народний депутат Сергій Терьохін і деякі ЗМІ. За його словами, в деяких випадках критики законопроекту неправильно прочитали код КВЕД, в деяких - на одному коді знаходяться кілька товарів. Зокрема, батоги для худоби проходять під тим самим кодом, що й «тростина-сидіння».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...