Топ Новини

Кабмін скасує митні пільги на мільярди гривень

16 березня 2012 в 17:33
Уряд перегляне оподаткування імпорту товарів широкого вжитку, ліків, автомобілів, будматеріалів і ще багатьох інших товарів.
tamojnya.jpg
mair.in.ua

Кабінет міністрів планує збільшити надходження до бюджету за рахунок скасування пільг на імпорт різних товарів.

Джерела DT.UA у Кабінеті міністрів повідомили, яких галузей стосуються урядові плани збільшення додаткових надходжень до бюджету. Отже, очікується зростання 18% тарифних ставок, які діяли 2011 року.

1. Основна стаття - оподаткування імпорту товарів широкого споживання і госптоварів. Легалізація та скерування у бюджету підвищених мит за новими ставками дозволить залучити до 7 млрд грн.

2. Кабмін має намір зрізати пільги з низки ліків та товарів медичного призначення (тут обсяг пільг у 2011-му становив 5,9 млрд.). Пільги заберуть у тих ліків, котрі не мають доведеної лікарської ефективності. Під загрозою насамперед БАДи й інше — мезими, синупрети, біттнери, настоянки тощо. Наприклад: тоді як у Польщі митні пільги поширюються на 8 тисяч марок ліків, в Україні — на 16 тисяч. Ці так звані ліки, як розраховує Кабмін, дадуть додатково 2 млрд.

3. Перегляд тарифів згідно з договорами про вільну торгівлю - пільг за цими договорами надано на 3,5 млрд грн в 2011-му.

4. Кабмін розглядає питання про пільги на імпорт енергозберігаючого обладнання. Пільги по цій статті в 2011-м - 2,4 млрд грн.

5. Зростання тарифів на пластмаси, полімери та вироби з них може дати до 500 млн.

6. Перегляд тарифів згідно з договорами про вільну торгівлю — пільг за цими договорами надано на 3, 5 млрд. у 2011-му.

7. Зростання тарифів на деякі різновиди машин і обладнання — зокрема, друкарське, очищення рідин, може дати до 400 млн.

8. Кабмін пропонує внести зміни до Податкового кодексу, щоб автомобілі подвійного призначення, які можуть перевозити як пасажирів, так і вантажі, оформлялися за єдиним тарифом. Із 99 тисяч автомобілів, які 2011-го було завезено як вантажні й розмитнено за низьким тарифом, 31 тисяча в органах ДАІ зареєстрована як пасажирські. Тобто 30% машин у 2011 році завдяки лазівці в законодавстві було розмитнено з ухилянням від сплати податків. Після впровадження єдиного тарифу уряд планує зібрати за цією статтею близько 300 млн.

9. Хімія — дезінфікуючі засоби, цементи, розчини — близько 300 млн.

10. Наземний транспорт — трактори, причепи, запчастини — 200 млн.

11. Залізничні локомотиви, апаратура зв’язку, органічні хімічні сполуки — ароматичні полікарбонові кислоти, меламін, лаки й фарби, пігменти, плавиковий шпат, фосфати кальцію, штукатурні матеріали, каучук, гума, продукти переробки овочів, плодів, кораблі, судна і плавучі бурильні платформи, полотна для ланцюгових пилок — усе це може дати до 500 млн.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Юрія Бутусова «Митниця дає «добро». Янукович міняє тінь на рейтинг».

Читайте також:

Юру Єнакіївського позбавляють одеської «прописки»?

Термін оформлення не повинен перевищувати двох годин

Хорошковський пообіцяв вибити з податкової і митниці 20 млрд грн

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...