Топ Новини

Кабмін просить Раду дати держгарантії на залучення 560 млн грн німецького кредиту на модернізацію ГТС

16 жовтня 2012 в 07:59
Уряд схвалив залучення компанією "Укртрансгаз" кредиту від німецького Deutsche Bank на суму 560 млн грн для реконструкції частини ГТС України, зокрема - модернізації магістрального газопроводу «Союз».
gas_gaz_gts_4.jpg
naftogaz.com

Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду проект змін до державного бюджету на 2012 рік, яким пропонує збільшити на 560 млн грн граничний обсяг державних гарантій для залучення компанією "Укртрансгаз" кредиту від німецької сторони для реконструкції української ГТС.

Відповідний урядовий законопроект №11341, ініційований Міністерством вугільної промисловості та енергетики, зареєстрований в парламенті 15 жовтня.

Документом пропонується внести зміни до ст.6 закону про держбюджет-2012, збільшивши граничний обсяг держгарантій з 68,8 млрд грн до 69,360 млрд грн.

Держгарантії надаються «дочці» НАК «Нафтогаз України» компанії «Укртрансгаз». Мета залучення кредиту - для реалізації проекту з модернізації компресорної станції «Бар» магістрального газопроводу «Союз» відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між НАКом і німецькою компанією Ferrostaal Industrieanlagen GmbH, укладеного ними 2 липня 2012 року.

- Німці допоможуть Україні модернізувати ГТС

Як йдеться в пояснювальній записці, орієнтовна вартість проекту становить 50 млн євро. Німецькою стороною запропоновано профінансувати 85% вартості проекту шляхом надання кредиту німецьким банком Deutsche Bank, інші 15% за рахунок замовника.

Для отримання зазначеного кредиту українська сторона повинна забезпечити його державними гарантіями і застрахувати у німецькому національному експортному кредитному страховому агентстві Euler Hermes Deutschland AG (Hermes).

Модернізація компресорної станції "Бар" магістрального газопроводу «Союз» є одним з напрямків реконструкції ГТС України. У Кабміні раніше даний проект назвали «першою ластівкою» співпраці України з європейськими партнерами щодо модернізації вітчизняної ГТС.

Передбачається, що за ці кошти в результаті модернізації буде забезпечено продовження терміну експлуатації газових турбін і газових компресорів на наступні 15 років, зниження обсягів споживання турбінами паливного газу приблизно на 28% при повному завантаженні устаткування, підвищення ККД газових компресорів.

Магістральний газопровід "Союз" (Оренбург - Держкордон) побудований у 1975-1978 рр.. Його проектна потужність складає 26 млрд куб. м на рік, проектний тиск - 7,5 МПа, довжина по території України - 1568,5 км. На газопроводі знаходиться 12 компресорних станцій.

Читайте:

Азаров заявив, що модернізація української ГТС обійдеться в 4,5 млрд євро

«Газпром» закінчив будівництво газопроводу в обхід України

Україна в 2012 році недоотримає 0 мільйонів через обхідний газопровід

«Газпром» наперед лякає Європу порожніми українськими газосховищами
 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...