Топ Новини

Кабмін пропонує оновити процедуру банкрутства

25 травня 2011 в 06:51
Уряд презентував у Верховній Раді свій законопроект №8531 - новий текст нині існуючого Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
rabota_nalog_goss_business_333_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Проектом скорочуються терміни розгляду справ про банкрутство: заяви про порушення справ про банкрутство судом будуть прийматися протягом 3 днів (замість існуючих 5-ти), підготовче засідання має бути проведено не пізніше 14 дня з дня винесення судом про прийняття заяви.

Обмежується і термін процедури розпорядження майном - 100 календарними днями. Санація не може перевищувати 18 місяців, ліквідаційна процедура - 12-ти.

Інформація про порушення справи про банкрутство буде викладатися у мережі Інтернет - на офіційній сторінці Вищого господарського суду України - не пізніше наступного дня після прийняття відповідної ухвали. Доступ до сторінки буде вільним і безкоштовним.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів діятиме з моменту винесення відповідного рішення судом на підготовчому засіданні.

Продаж майна боржника (окрім продукції, виготовленої у процесі звичайної господарської діяльності) відповідно до пропозицій КМУ можливий тільки на аукціонах. Висновок кожного окремого договору вважається окремим аукціоном.

Оцінювати майно, що бере участь у ліквідаційній процедурі, буде сам ліквідатор. Початковою вартістю цілісного майнового комплексу, згідно з проектом, буде вся сукупність визнаних вимог кредиторів.

Новим бачиться уряду і порядок призначення судом "арбітражних керуючих" - на підставі автоматизованого відбору (за імовірнісним принципом).

Кредитори, що пропустили строки для пред'явлення претензій, тим не менше, будуть мати право на задоволення своїх вимог, але тільки аж у 5-ту чергу.

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...