Топ Новини

Кабмін оформив випуск єврооблігацій на млрд в рамках повернення кредиту ВТБ Банку

27 серпня 2012 в 12:26
Кабмін опублікував постанову, в якій вказав параметри випуску державних цінних паперів в рамках рефінансування кредиту російського банку ВТБ, взятого ще два роки тому.
USA_money_dollar_.jpg
Колаж, ZN.UA

Термін погашення єврооблігацій на млрд, випущених в рамках часткового рефінансування залученого в 2010 році кредиту від російського "ВТБ Банку", настає 4 червня 2014 року, процентна ставка за ними складає 7,95% річних.

Відповідні умови випуску єврооблігацій затверджені постановою Кабінету міністрів № 795 від 27 серпня, оприлюдненою на сайті уряду.

Згідно з нею, процентний дохід за облігаціями виплачується раз на півроку - 4 грудня і 4 червня.

ВТБ у червні 2010 року надав Україні шестимісячний бридж-кредит (перед розміщенням суверенних євробондів і отриманням першого траншу кредиту МВФ) на млрд під 6,7% річних. Пізніше ВТБ перепоступився правами за кредитом Україні VTB Capital. Виплата припадала на червень 2012 року: піврічний кредит тричі подовжувався загалом ще на 1,5 роки.

В кінці травня цього року Україна підписала договір з VTB Capital, згідно з яким млрд і відсотки на всю суму позики мають бути виплачені 6 червня 2012, решта позики - 4 червня 2014 року. Потім перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський повідомив, що, згідно з домовленістю з ВТБ, Україна другу половину кредиту замістить новим випуском зовнішніх дворічних облігацій під 7,95% річних.

Глава ВТБ Андрій Костін в кінці червня сказав, що банк планував отримати єврооблігації в липні і запропонувати їх ринку. "У червні український уряд виплатив половину боргу в розмірі млрд. Другу частину ми плануємо переоформити в липні у цінні папери, в єврооблігації і випустити їх на ринок за ринковими котируваннями", - зазначив він.

Однак в середині липня Україна розмістила нові п'ятирічні єврооблігації на $ 2 млрд під 9,25% річних.

Читайте також:

Мінфін підтвердив найбільше в історії України розміщення єврооблігацій

Україна домовилася з ВТБ про рефінансування -мільярдного кредиту на 2 роки

Український Мінфін пророкує, що наступний рік буде складним для всього світу

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...