Кабмін хоче знайти "непрофільні" активи "Нафтогазу"

9 серпня 2012 в 16:00
У рамках реорганізації "Нафтогазу" і його дочірніх компаній уряд вирішив інвентаризувати їх невиробничі активи і, можливо, потім виставити на приватизацію.
09-1_naftogaz_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Кабінет міністрів України вирішив провести інвентаризацію майна НАК "Нафтогаз Україна" та його дочірніх підприємств, не задіяних в основній виробничій діяльності. Відповідне рішення закріплене урядовою постановою № 542-р від 8 серпня 2012 року.

Виконання інвентаризації доручено Міністерству енергетики та вугільної промисловості України, Фонду держмайна (ФДМУ) і самому НАКу.

"За результатами інвентаризації подати в установленому порядку пропозиції, що вимагають прийняття рішення Кабінетом міністрів України", - йдеться в постанові.

Українську газову трубу віддадуть у приватні руки за «чисто символічну» суму

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України вирішив реорганізувати "Укртрансгаз" і "Укргазвидобування" з дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз Україна" в публічні акціонерні товариства (ПАТ).

У свою чергу "Нафтогаз Україна" замовив оцінку вартості активів української газотранспортної системи (ГТС) і вирішив провести експертну оцінку вартості своїх акцій і облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Нагадаємо, раніше ZN.UA писало про розглянуті варіанти "реструктуризації" НАК "Нафтогазу". Зокрема, ідеологів «реструктуризації» НАКу дуже цікавлять такі важливі і дорогі активи «Укргазвидобутку» і «Укртрансгазу», як непрофільні. А це -  і всі підприємства, що створені за участю цих дочірніх компаній і обслуговують їх, і санаторно-курортні комплекси по всій країні, і тисячі гектарів землі. Все це можна в процесі «очищення від непрофільності» за безцінь продати «своїм», а потім задорого - «чужим». Скільки мільярдів гривень коштує все «непрофільне» добро «Укргазвидобування» і «Укртрансгазу» при такому розкладі громадськість навряд чи дізнається.

Відзначимо, що частина ідеологів «прихватизації» «Нафтогазу» до непрофільних видів діяльності, наприклад, ДК «Укртрансгаз», відносить і підземні сховища газу (відповідно, і всі послуги, витрати та прибутки, що випливають із цього ду-у-же вже «непрофільного» газотранспортного бізнесу).

Читайте також:

В якості бонуса додається ГТС ...


«Шура, пиляйте труби - вони золоті!»

«Нафтогаз» почав підготовку до продажу ГТС

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...