Кабмін затвердив баланс газу на 2013 рік

29 квітня 2013 в 16:18

Так, загальний баланс газу на 2013 рік складе 60,06 млрд куб.м. В той же час, інші параметри балансу поки ще уточнюються в робочому порядку".

gas_komforka_04.JPG
ZN.UA

Кабінет міністрів України у понеділок, 29 квітня, затвердив прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу на 2013 рік. Про це повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький після "малого" засідання Кабміну.

Так, загальний баланс газу на 2013 рік складе 60,06 млрд куб. м (імпорт газу, власний видобуток, підйом газу з підземних сховищ газу). В той же час, інші параметри балансу поки ще уточнюються у робочому порядку".

Раніше Ставицький повідомляв, що власний видобуток газу у 2013 році передбачається в обсязі 23 млрд куб. м.

Що стосується фінансового плану НАК "Нафтогаз України", то, за його словами, уряд планує затвердити документ 13 травня - на наступному засіданні Кабміну, виходячи з уточнень за балансом.

Як відомо, прогнозний річний баланс надходження і розподілу природного газу в Україні спільно з НАК "Нафтогаз України" розробляють Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Національна комісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Баланс колегіально затверджує Кабінет міністрів.

Контроль над дотриманням прогнозного річного балансу надходження і розподілу природного газу по Україні покладено на Міненерговугілля, Мінекономіки і НКРЕ.

Нагадаємо, на 2012 рік прогнозний баланс передбачав імпорт НАК "Нафтогазом України" 27 млрд куб. м газу, ще 8,124 млрд куб. м повинен був імпортувати Ostchem Holding Limited, підконтрольний Дмитру Фірташу.

Згідно з контрактом між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" від 2009 року, українська сторона повинна імпортувати 52 млрд куб. м на рік.

У 2012 році, крім "Нафтогазу" в Україну мав право імпортувати газ Ostchem Holding. У 2013 році до них приєдналася і "Українська нафтогазова компанія" (LLC Ukranien Oil-Gas Compani), підконтрольна харківському бізнесменові Сергію Курченку. Трейдер імпортує газ з Угорщини. Також про плани імпортувати газ в Україну за реверсною схемою заявляв і енергетичний холдинг Ріната Ахметова ДТЕК.

Читайте також:

Кабмін просить Раду дозволити приватизацію "Нафтогазу" і його "дочок", а також оренду труби і сховищ

Фірташ за три місяці продав 1,7 млрд куб. м газу, в основному - самому собі

"Нафтогаз" у листі Ставицькому поскаржився на надмірний імпорт російського газу Фірташем

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...