Кабмін вніс у Раду законопроект щодо бюджетної децентралізації

Поділитися
Кабмін вніс у Раду законопроект щодо бюджетної децентралізації Кабмін вніс бюджетну децентралізацію в парламент
Зростання ресурсу місцевих бюджетів у 2015 році має скласти більше 30 млрд грн, наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду України проект закону № 1557 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реформи міжбюджетних відносин)", повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Законопроект передбачає підвищення бюджетної і фінансової самостійності місцевих бюджетів, наголошується в пояснювальній записці.

Серед іншого законопроектом передбачено розширення наявної дохідної бази місцевих бюджетів шляхом:

- передачі з державного бюджету плати за надання адміністративних послуг (крім 50% адміністративного збору за держреєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), державного мита;

- збільшення відсотка зарахування екологічного податку з 35 до 80 %;

- закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел – податку на доходи фізичних осіб за новими нормативами (бюджети міст обласного значення, районів – 60 %, обласні бюджети – 15 %, бюджет м. Києва – 40 %) та податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки (обласні бюджети – 10 %);

- запровадження з 2015 року збору з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти) за ставкою в діапазоні від 2% до 5 % вартості реалізованого товару замість збору за виноградарство, садівництво та хмелярство, який надходитиме до місцевих бюджетів;

- розширення з 2015 року бази оподаткування податку на нерухомість шляхом включення до оподаткування комерційного (нежитлового) майна.

Читайте також: У бюджет буде закладено курс не більше 17 грн/долар - Яценюк

Також передбачається встановлення нової системи вирівнювання за закріпленими загальнодержавними податками (податку на прибуток і податку на доходи фізичних осіб) - в залежності від рівня надходжень на одного жителя.

Інші платежі не підлягають вирівнюванню і залишаться в повному розпорядженні місцевих бюджетів.

Показники доходів столичного бюджету не враховуються при здійсненні фіскального вирівнювання, обсяг коштів, що перевищує середній показник надходжень з податків на одного мешканця по Україні, не вилучається і може бути спрямований на фінансування видатків для виконання містом Києвом функцій столиці, наголошується в пояснювальній записці.

Читайте також: Яресько сподівається отримати транш МВФ у січні

"За попередніми розрахунками ріст ресурсу місцевих бюджетів у 2015 році складе більше 30,0 млрд. гривень. Оскільки система забезпечує автономність прийняття місцевих бюджетів і децентралізацію, то у майбутньому такі зміни дадуть синергетичний ефект і доходи місцевих бюджетів зростуть у два-три рази. Таким чином у розпорядженні органів місцевого самоврядування буде ресурс для вирішення питань розвитку громад", - наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

Напередодні Кабмін поліпшив макропоказники на 2015 рік. Запланований показник падіння ВВП за підсумком 2015 року збільшився на 0,2% і становить 4,3%. Інфляція очікується менше раніше прогнозованої на 0,4% - 13,1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі