Кабмін вирішив продати 92,75% "Сумихімпром" на конкурсі

Поділитися
Кабмін вирішив продати 92,75% "Сумихімпром" на конкурсі
Ще 5% акцій будуть продані на фондових біржах і 2,25% - працівникам підприємства.

Кабінет міністрів 10 квітня погодив план розміщення акцій ПАТ "Сумихімпром", який передбачає продаж 92,75% акцій на конкурсі з відкритістю пропозиції ціни за принципом аукціону, 5% - на фондових біржах і 2,25% - працівникам підприємства.

Як уточнили у прес-службі Фонду держмайна, залишки пакетів акцій, не реалізовані протягом пільгового продажу або на біржі, будуть приєднані до пакету, що виставлять на конкурс.

Нагадаємо, Кабмін вирішив приватизувати найбільшого в країні виробника фосфатних добрив "Сумихімпром" 11 липня 2012 року (постанова КМУ №469-р).

Раніше про інтерес до купівлі цього підприємства заявляв бізнесмен Дмитро Фірташ, пропонуючи об'єднати свої активи в титановій галузі з державними і створити велику світових ринків єдину структуру в цій сфері. На його думку, у такому разі "Сумихімпром" може на 25% збільшити обсяг випуску фосфорних добрив і вчетверо - діоксиду титану. На сьогодні Group DF як і раніше зберігає інтерес до сумського підприємства.

"Сумихімпром" спеціалізується на випуску двоокису титану, сірчаної кислоти, жовтих і червоних залізоокисних пігментів, складних мінеральних добрив і коагулянту для очищення води. У державній власності на даний момент знаходиться 100% його акцій.

Підприємство у 2012 році збільшило чистий збиток за УСБУ в 80,5 рази (на 207,204 млн грн) у порівнянні з 2011 роком - до 209,811 млн грн. Чистий дохід підприємства зменшився на 0,9% - до 2 млрд 98,387 млн грн.

"Сумихімпром" у 2012 році скоротив випуск двоокису титану на 12,8% - до 39,309 тис. тонн, тоді як виробництво мінеральних добрив зросло на 1% - до 372,659 тис. тонн.

Керівниками "Сумихімпром" і "Титану України", що належить Фірташу, є колишні топ-менеджери OstChem Group Фірташа.

Як повідомлялося раніше, Фірташ значно наблизився до отримання контролю над ПАТ "Сумихімпром". Так, 2 листопада 2012 року Господарський суд Сумської обл. затвердив введення процедури санації підприємства. Згідно з рішенням суду, керуючим санацією був призначений голова правління ВАТ "Сумихімпром" Ігор Лазакович (раніше член правління, заступник голови правління ЗАТ "Кримський Титан", 50%+1 акція якого належать OstChem Holding). Розпорядником майна боржника був призначений арбітражний керуючий Роман Марченко, який раніше працював куратором гірничо-збагачувальних комбінатів Ostchem.

За інформацією Асоціації "Український кредитно-банківський союз" (УКБС), що представляє інтереси банків-кредиторів сумського підприємства, до складу комітету кредиторів увійшли п'ять підприємств, пов'язаних із "Сумихімпромом" і "лояльних" до Фірташа - компанія Ostсhem International, ТОВ "КУА "Промислові інвестиції", ТЗОВ "Синтез Ресурс", ПАТ "Кримський Титан", і "Надра Банк". При цьому, як заявляли в УКБС, "шість банків, заборгованість заводу перед якими становить близько 1 млрд грн, не були включені до складу комітету". !zn

Читайте також:

Фірташ сконцентрував 100% акцій "Кримського титану"

Всі підприємства титанової галузі перейшли під контроль Фірташа

Кабмін доручив Фонду держмайна продати держпакет "Сумихімпрому"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі