Кабмін вирішить, у кого і скільки газу Україна купуватиме у 2013 році

23 квітня 2013 в 17:08

Уряд України планує 24 квітня офіційно затвердити баланс газу на поточний рік.

Кабінет міністрів України планує на засіданні в середу, 24 квітня, затвердити прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу на 2013 рік. Відповідне питання внесено до порядку денного засідання Кабміну, текст якого оприлюднено на урядовому порталі.

Доповідачем з питання виступить міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький.

Як відомо, прогнозний річний баланс надходження і розподілу природного газу в Україні спільно з НАК "Нафтогаз України" розробляють Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Національна комісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Баланс колегіально затверджує Кабінет міністрів.

Контроль над дотриманням прогнозного річного балансу надходження і розподілу природного газу по Україні покладено на Міненерговугілля, Мінекономіки і НКРЕ.

Нагадаємо, на 2012 рік прогнозний баланс надходження і розподілу природного передбачав імпорт НАК "Нафтогазом України" 27 млрд куб. м газу, ще 8,124 млрд куб. м мала імпортувати Ostchem Holding Limited, підконтрольна Дмитру Фірташу.

Згідно з контрактом між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" від 2009 року, українська сторона повинна імпортувати 52 млрд куб. м на рік.

У 2012 році, крім "Нафтогазу" в Україну мала право імпортувати газ Ostchem Holding. У 2013 році до них приєдналася і "Українська нафтогазова компанія" (LLC Ukranien Oil-Gas Compani), підконтрольна харківському бізнесменові Сергію Курченку. Трейдер імпортує газ з Угорщини. Також про плани імпортувати газ в Україну за реверсною схемою заявляв і енергетичний холдинг Ріната Ахметова ДТЕК.

Читайте також:

Курченко займе собі місце "у трубі"

Україна до 2014 року приведе газове законодавство у відповідність з європейськими нормами

Україна диверсифікує реверсні постачання газу

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...