Кабмін відмовився підвищувати ренту на видобуток газу

Поділитися
Кабмін відмовився підвищувати ренту на видобуток газу
Уряд зберіг у законопроекті раніше запропонований варіант про зміну бази оподаткування для природного газу, який реалізують не для потреб населення.

Кабінет міністрів України переглянув свою пропозицію про збільшення ставки плати за користування надрами для газу, який реалізують не для потреб населення до 55% і 28% залежно від глибини видобутку, тоді як раніше пропонував встановити єдину ставку на рівні 70%.

Така ініціатива міститься у зареєстрованому 21 липня і доопрацьованому 30 липня урядовому законопроекті №4309а.

У минулій версії законопроекту пропонували встановити ставку за користування надрами для газу для потреб населення у розмірі 70% незалежно від глибини його видобутку, тоді як нова редакція передбачає встановлення ставки 55% при видобутку газу на глибині до 5 км і 28% - з глибини понад 5 км.

В даний час ставки плати за користування надрами при видобутку газу, який реалізують не для потреб населення, складають 28% його вартості для газу з глибини до 5 км і 15% його вартості з глибини понад 5 км.

Ставки плати за користування надрами при видобутку газу для потреб населення пропонується зберегти на діючому рівні: 20% його вартості для газу з глибини до 5 км і 14% його вартості з глибини більше 5 км. Також пропонується не переглядати ставку плати за користування надрами при видобутку газу на шельфі (11%).

Кабінет міністрів України також зберіг у законопроекті раніше запропонований варіант про зміну бази оподаткування для природного газу, який реалізується не для потреб населення. Так, при обчисленні плати за надрокористування фактичною ціною газу, що видобувається в країні, пропонується використовувати граничний рівень ціни на природний газ, який промисловим споживачам встановлює Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики (НКРЕ).

В даний час в якості фактичної ціни газу, що видобувається в країні, при обчисленні плати за надрокористування застосовується середня митна вартість імпортованого природного газу.

Видобуток газу на материковій частині території України в січні-червні 2014 року збільшився на 1,5% порівняно з аналогічним періодом 2013 року - до 9 млрд 821,2 млн куб. м. Підприємства "Нафтогазу України", без урахування "Чорноморнафтогазу", за цей період знизили видобуток газу на 2,5% - до 8 млрд 396,3 млн куб. м. Інші працюючі нафтогазовидобувні компанії країни за підсумками січня-червня 2014 року наростили видобуток газу на 33% - до 1 млрд 424,93 млн куб. м.

Як повідомляли, проти ініціативи Кабміну про збільшення ставки з 15% і 28% до 70% виступили всі найбільші приватні газовидобувачі країни, які заявили про вкрай негативні наслідки такого рішення на нарощування та збереження поточного рівня газу, що видобувається ними.

Раніше міністр фінансів Олександр Шлапак в парламенті заявляв про те, що чистий дохід від реалізації газу для потреб промисловості в 77 разів більший, ніж чистий дохід від реалізації для потреб населення, тому, уряд має намір збільшити до рівня 70% плату за користування надрами при видобутку газу "не для населення".

Нагадаємо, що найбільшим гравцем на українському ринку газовидобувників є Коломойський, який контролює "Укрнафту" може не продавати газ населенню за фіксованою низькою ціною, а продавати підприємствам у десятки разів дорожче. !zn

Читайте також:

Газ українського видобутку дістається "Нафтогазу" за ціною у 10 разів нижче ринкової

Кабмін запропонував прирівняти ціну українського газу для населення до ціни газу для промисловості

ГПУ скасувала 48 дозволів на видобуток газу, виданих фірмі, пов'язаній зі Ставицьким і Присяжнюком

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі