Іспанська Socoin почала дослідження місць розташування майбутнього LNG-терміналу в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Представники іспанської компанії Socoin та ДП «Національний проект LNG-термінал» 19-21 жовтня провели польові дослідження, необхідні для розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для будівництва регазифікаційного терміналу в Україні.

Як повідомив в ексклюзивному інтерв'ю ZN.UA президент компанії Socoin Аркадіо Гутьєрес Запіко (Arcadio Gutierrez Zapico), фахівці Socoin відвідали портопункт «Очаків» (Миколаївська область), морський торговий порт «Південний» (Одеська область) і державне підприємство «Дельта лоцман». Вони вивчали портовий трафік, існуючі глибини, необхідний комплекс заходів для безперешкодного заходження в порт LNG-танкерів довжиною близько 300 м, наявність портових служб, погодні та кліматичні умови, інфраструктуру і можливість користування нею та багато іншого.

«Наша поїздка визначила, що з попереднім вибором усіх чотирьох ділянок ми не помилились. Потенційно на кожній з них можливе будівництво терміналу. На одних ділянках це можливо в рамках вписування в портову інфраструктуру, що безумовно є з одного боку позитивом, а з іншого - вимагатиме від нас більш детальної роботи та аналізу рівня завантаженості портів, графіку роботи портових служб, графіку проходу суден», - впевнений голова Координаційної ради «Національного проекту LNG-термінал» Віталій Дем’янюк.

Ці дослідження проводилися в рамках робочого візиту представників компанії Socoin - переможця конкурсних торгів (оголошені 16 вересня) на розробку ТЕО «Національного проекту LNG-термінал», з якою 10 жовтня було підписано відповідний договір.

«Ми багато працюємо. Нас вражає швидкість реакції і прагнення працювати української сторони, тому розробити ТЕО за 112 днів з урахуванням усіх параметрів - цілком реально», - запевняє президент компанії Socoin.

За його словами, отримана з усіх джерел інформація буде ретельно проаналізована і узагальнена фахівцями компанії Socoin, результатом чого 31 січня, через 112 днів після підписання угоди, буде розроблено ТЕО будівництва LNG-терміналу, в якому буде зазначено місце і орієнтовну вартість будівництва.

Компанія Socoin заснована в 1989 році у складі компанії Fenosa, у 2006-му вийшла зі складу як самостійне ТОВ. Надає послуги у сфері газопостачання (перед-ТЕО, ТЕО, інжиніринг, проектування, будівництво, технічне обслуговування та управління терміналами для зріджування природного газу і регазифікаційних терміналів; магістральні та розподільні трубопроводи, компресорні станції; вимірювально-редукційні установки; моделювання газових мереж). Компанія виконала 9 аналогічних договорів (4 договори з розробки ТЕО LNG-проектів та 5 договорів з консультації та управління).

22 серпня конкурсна комісія з проведення першого етапу двоступеневих торгів на розробку ТЕО будівництва в Україні LNG-терміналу у присутності представників компаній, що подали заявки на участь тендерів, і журналістів розкрила пакети з заявками потенційних учасників даного проекту. Для участі у першому етапі було прийнято заявки дев'яти компаній.

29 серпня конкурсна комісія оголосила, що до участі у другому етапі конкурсу допущені п'ять компаній: Ramboll Oil&Gas (Данія), Socoin (Іспанія), Sener (Іспанія), Technique Italy (Італія), Foster Wheeler Iberia (Іспанія).

Інші чотири компанії, які подали заявки на участь у конкурсі, - Zagope (Португалія), Ambetech (США), ТОВ «ПрайсвотерхаусКуперс України» (Україна, м. Київ), Sveco Industry (Фінляндія) - не були допущені до другого етапу, в основному, через неповний обсяг надання необхідних документів.

Нагадаємо, відкритий тендер на розробку ТЕО проекту будівництва LNG-терміналу Державне підприємство «Національний проект LNG-термінал» оголосила 6 липня 2011 року. Основними критеріями оцінки пропозицій були заявлені: ціна, якість виконання (виконання аналогічних договорів, наявність фахівців відповідної кваліфікації), термін виконання робіт.

Термін виконання ТЕО національного проекту «LNG-термінал - морський термінал з прийому зрідженого природного газу» обумовлений спочатку - 120 днів з моменту підписання відповідного договору з переможцем тендера.

Потенційними місцями розташування терміналу українською стороною було запропоновано 5 майданчиків: наземний LNG-термінал - майданчик біля Одеського припортового заводу в районі порту «Південний» (Одеська область), наземний LNG-термінал - майданчик біля нафтового терміналу ВАТ «Укртранснафта» в районі порту «Південний»; наземний LNG-термінал в районі м.Очаків (Миколаївська область); наземний LNG-термінал у береговій зоні Березанського лиману (Миколаївська область); офшорний LNG-термінал у районі м.Одеса (у відкритому морі).

Запланована потужність комплексу - 10 млрд кубометрів на рік (перша черга - 5 млрд кубометрів). Побудувати першу чергу LNG-терміналу українська сторона планує до 2014 року.

ДП «Національний проект LNG-термінал» заснований у грудні 2010 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі