Топ Новини

Інженери "Газпрому" нагрянули з перевіркою на українські ПСГ

5 липня 2012 в 15:43
Два десятки російських інженерів «Газпрому» намагаються знайти в Україні додаткові аргументи для президента Путіна для того, щоб у Росії на переговорах з Януковичем було більше доводів змусити Україну закачувати більше газу в свої підземні сховища (ПСГ).
gazprom_w750_cdm40108.jpg
gazprom.ru

Російський «Газпром» не просто вимагає від НАК "Нафтогазу Україна" збільшити закупівлю російського газу, але і наполягає на збільшенні запасів газу в підземних сховищах. Для цього представники російської монополії приїхали в Україну, щоб на власні очі спробувати знайти додаткові аргументи для цього.

Як стало відомо ZN.UA з власних джерел, з початку поточного тижня два десятки російських інженерів «Газпрому» і «Газпром експорту» проводять огляд українських підземних газових сховищ (ПСГ) для того, щоб виробити і надати свої рекомендації президенту РФ Володимиру Путіну і керівництву російського газового монополіста.

На їхню думку, це необхідно для того, щоб російська сторона мала не тільки політичні, але й технічні аргументи, щоб наполягати на збільшенні закачування російського газу в українські ПСГ.

Разом з тим, який обсяг газу буде оплачено і яким чином, досі залишається невідомо. Відзначимо, що 2 млрд доларів сплати за транзит, перерахованих раніше «Газпромом» «Нафтогазу» на закупівлю газу для забезпечення майбутнього осінньо-зимового сезону і безперебійних поставок газу до Європи, виявилося недостатньо навіть з точки зору росіян. Тому вони й наполягають на збільшенні Україниою обсягів закачування російського газу в свої підземні сховища.

Можливо, це питання якраз стане однією з тем переговорів президентів Януковича і Путіна 12 липня в Ялті в ході засідання російсько-української міждержавної комісії.

Нагадаємо, що в "Нафтогазі" погодилися створити у власних підземних газосховищах резерв російського природного газу, який "Газпром" буде поставляти в ЄС. До цих пір Україна заявляла, що резерв повинен сформувати сам "Газпром", але в підсумку погодилася витратити на це $ 2 млрд доходів, отриманих від транзиту російського палива. Домогтися поступок від України російській монополії допомогли європейські споживачі газу.

Читайте також:

Україна і Росія погодили заявку на закупівлю газу на 2013 рік


«Газпром» знизить ціни на газ для Європи

«Газпром» подасть до суду? Чекаємо!


Україна має намір закупити в Росії в 2013 році менше газу, ніж передбачено контрактом

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...